Sette 270Wi: חלפו 3 שנים מאז הקניה הקבוצתית. 1 מ-6 המטחנות דרשה עכשיו החלפת גיר

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Sette 270Wi: חלפו 3 שנים מאז הקניה הקבוצתית. 1 מ-6 המטחנות דרשה עכשיו החלפת גיר

נושא שלא נקרא #1 

חלפו כמעט 3 שנים מאז שקנינו 6 מטחנות Sette 270Wi, ועכשיו לראשונה אחד מאיתנו היה צריך להחליף גיר. המטחנה שלו התחילה להרעיש מאוד לאחרונה והטחינה נהייתה יותר איטית. הוא הזמין ב-barista.gr גיר חדש במחיר של 250 ש"ח עד הדלת. החבילה הגיעה כשבועיים לאחר ההזמנה ולא נדרש תשלום מיסים.

עזרתי לו להרכיב את הגיר והשלב העקרי שהייתי מגדיר כמאתגר היה הרכבה של גיר עם שלושה גלגלי שיניים על גלגל שיניים שמחובר לציר של המנוע. דורש לא מעט משחקים עם גלגלי השיניים עד שהם משתלבים. אפשר לחסוך את ההתעסקות הזו אם קונים יחידה שכוללת גם מנוע חדש, אבל אז המחיר יוצא כבר מעל 400 ש"ח. ההרכבה ארכה יותר משעה, אבל עכשיו כשאני מכיר את התהליך ויודע למה לצפות אני מניח שהיא תיקח כחצי שעה.

מדוע הגיר שבק חיים אצל משתמש אחד ולא אצל שאר הקבוצה? אני חושב שזה קשור בעיקר לשני הבדלים:

1. בניגוד אלינו, בעל המטחנה הזו השתמש בה לא נכון. הוא שינה לטחינה יותר דקה כשיש פולים בין הסכינים ומבלי להפעיל אותה. זה מפעיל עומסים ומנוגד להוראות של המטחנה (ושל כל מטחנת דיסקיות אחרת).
2. הוא מעולם לא ניקה אותה. אני מנקה אותה עם מפוח באופן קבוע, ובשנה האחרונה גם התחלתי לפרק את הדיסקיות אחת לחודש ולנקות אותן עם מברשת.

האם הכשל הזה גורם לי לחשוב שאולי עשיתי טעות שקניתי את ה-270Wi ולא מטחנה אחרת? ממש לא. אני מעריך (ומקווה) שעם שימוש ותחזוקה נכונים לא אצטרך להחליף גיר בעתיד הקרוב. אבל גם אם כן, היתרונות היחודיים של המטחנה הזו שווים עבורי שעת עבודה והוצאה של 250 ש"ח פעם ב-3 שנים. אני לא מכיר אף מטחנה אחרת שמצד אחד מתאימה ל-single dosing ‏(0.5 גרם אגירה), ומצד שני מצטיינת גם בטחינה on-demand ולכן מתאימה מאוד לאירוח (בזכות שקילה אוטומטית עם דיוק של 0.1 גרם ומהירות של שד). והכי חשוב - הטחינה שלה אחידה ואוורירית ונותנת שיפור מורגש בכוס בהשוואה לקומפאק K-3 שהייתה לי קודם. אפילו במחיר כפול ומשולש אני לא חושב שיש מטחנה עם תכונות כאלה. החיסרון היחידי שלה הוא שהיא רועשת, אבל בשעות היום זה די חסר משמעות מבחינתי. אם מתחשק לי קפה בשעות הקטנות של הלילה אני משתמש במטחנה ידנית 1Zpresso JX Pro ששקטה יותר מכל מטחנה חשמלית.

הנה תמונה של שני הגירים - החדש מימין והישן משמאל:
gearbox_950.jpg
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
נערך לאחרונה על ידי boren ב 27/10/2021 16:58, נערך פעם 1 בסך הכל.

אורניקו
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re: Sette 270Wi: חלפו 3 שנים מאז הקניה הקבוצתית. 1 מ-6 המטחנות דרשה עכשיו החלפת גיר

נושא שלא נקרא #2 

אני רכשתי מספר חודשים לפניכם את דגם 270. ניקיתי על בסיס קבוע, אף פעם לא שיניתי טחינה עם פולים מבלי להפעיל את המטחנה ובכל זאת נדרשתי להחלפת גיר לפני כחצי שנה. פניתי לבראצה וכתבתי להם שרכשתי מטחנה לפני כ 3 שנים שהתחילה לפתע לקרקש ולטחון רע. הם מיד איבחנו את הבעיה כבעיית גיר ומיד הציעו לשלוח גיר חדש על חשבונם. לא סירבתי ולאחר 10 ימים נחתה חבילה בביתי עם כל החלקים הנדרשים ואפילו כמה תוספות קטנות.
ההרכבה לקחה פחות מ-20 דקות, גלגלי השיניים השתלבו מיד כמו קסם. אולי במקרה.
עוד לפני בעיית הגיר התכוונתי למכור אותה בגלל התדר הגבוה מדי של המנוע שלה וכבר הזמנתי ניש, אז המשכתי במכירה בתקווה שהגיר החדש יחזיק אצל הרוכש יותר מ 3 שנים..

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Re: Sette 270Wi: חלפו 3 שנים מאז הקניה הקבוצתית. 1 מ-6 המטחנות דרשה עכשיו החלפת גיר

נושא שלא נקרא #3 

ב-270 שהייתה לך וב-270W הראשונה היה גיר פחות עמיד, והרבה אנשים התלוננו על בעיות. ב-270Wi המדינה הם שיפרו את העמידות, אבל יכלו ללכת רחוק יותר עם זה ולפתור לגמרי את הנושא. לדעתי הם היו צריכים לעבור לגיר ממתכת.

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

עדכון: חלפו עוד 4 חודשים ועכשיו גם אני צריך להחליף גיר. הזמנתי את החלק ובינתיים אני משתמש במטחנה הידנית עד שהוא יגיע. שום דבר לא השתנה מבחינתי במה שכתבתי קודם. עדיין אין אף מטחנה בפחות מ-2000 יורו שהייתי מעדיף על ה-270Wi, וזה נכון גם אם אצטרך להחליף לה גיר כל 3 או 4 שנים.

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

היי
אני לא ממש מבין את דקויות המטחנה הזאת אבל בעיית גיר היא בעיה מהותית הקשורה לתכנון המכונה. אם המכונה לא אמינה ודורשת החלפת גיר כל שלוש שנים איך יכול להיות שהמכונה נחשבת למכונה טובה!
הרי אם זו היתה מכונית בוודאי לא היתה נחשבת למכונית טובה עם היית צריך להחליף למכונית גיר בכל שלוש שנים.... במה אני טועה?
האם למטחנות אחרות, יוריקה למשל, יש בעיות מהותיות כאלה?

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

אתה באמת נותן את הדוגמה של מכונית? במכונית עושים טיפולים תקופתיים והחלפת חלקים בתדירות הרבה יותר גבוהה מפעם בשלוש שנים.

הסיבה שהנושא הזה זניח בעיני היא שלמטחנה הזו יש יתרונות גדולים על מטחנות אחרות ברמת מחיר דומה:

1. איכות טחינה - אחידה, אוורירית, לא מצריכה WDT כתוצאה מטחינה נטולת גושים לחלוטין
2. נוחות - שינוי עובי הטחינה לא משפיע על כמות, בניגוד למטחנות on demand אחרות שמשתמשות בטיימר (כמו הספשיליטה וה-K3).
3. אגירה נמוכה מאוד שהופכת אותה למתאימה לסינגל דוזינג, בניגוד למטחנות הנ"ל.
4. משקל אוטומטי שהופך אותה למתאימה ל-on demand, בניגוד לניש, DF64 ויוריקה אורו.

אני לא מכיר מטחנה אחרת שכל כך טובה גם בסינגל דוזינג וגם ב-on demand, לפחות לא בתקציב של פחות מ-2000 יורו, ולכן אם צריך פעם ב-3 שנים להחליף גיר, אני אעשה את זה בשמחה.

zovirax
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

צריך להפעיל את המכונה תוך כדי שינוי עובי?
מקווה שלא דפקתי את הספשליטה

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #8 

זה כלל שנכון לכל המטחנות. אם עשית שינויים קטנים אז יש סיכוי שלא גרמת לנזק. חשוב לא לסובב בכוח.

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

19/02/2022 19:04  
boren כתב:
עדכון: חלפו עוד 4 חודשים ועכשיו גם אני צריך להחליף גיר. הזמנתי את החלק ובינתיים אני משתמש במטחנה הידנית עד שהוא יגיע. שום דבר לא השתנה מבחינתי במה שכתבתי קודם. עדיין אין אף מטחנה בפחות מ-2000 יורו שהייתי מעדיף על ה-270Wi, וזה נכון גם אם אצטרך להחליף לה גיר כל 3 או 4 שנים.
...
כמו שכתבתי בעבר, זה רק עניין של זמן עם המטחנה הזאת. מסכים איתך שלמרות הכל זאת עדיין מטחנה משתלמת ונהדרת, רק צריך לקחת את הנושא הזה בחשבון, גם כשמדברים על עלות.

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

כל 3-4 שנים להשקיע 250 שח זו צפרדע שאפשר לבלוע...ועדיין זה לא עושה לך "טרן אוף" כשאתה רואה את הפלסטיקה במטחנה הזאת? אני באופן אישי לא הייתי קונה אותה אבל זה אני. יש לי מלא מטחנות ידניות 48ממ אז כנראה שהייתי הולך על מטחנה עם דיסקיות שטוחות לפרופיל טעם שונה
(לא מתעלם מהיתרונות שכתבת)

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

אין שום דבר באיכות הגימור החיצונית שמהווה מבחינתי טרן-אוף, ואת זה אני כותב כמישהו ששדרג מ-K3, מטחנה מסיבית לכל הדיעות. מבחינת איכות הבניה של ה-270Wi הגיר הוא החיסרון היחידי בעיני.

גם לי יש שתי מטחנות ידניות 48 מ"מ (JX Pro ו-K Plus). הן נהדרות והופכות את ההמתנה עד שיגיע הגיר ללא בעייתית מבחינתי.

לגבי מטחנות עם סכינים שטוחות, אני לא בטוח שזה מה שאני מעדיף. כשעברתי מה-K3 ל-270Wi ההבדל באיכות הטחינה היה משמעותי, ובהחלט ייתכן שחלק מזה הוא העדפה שלי למטחנות עם סכינים קוניות ולא שטוחות. הסיבה היחידה שבכל זאת גורמת לי לפזול למטחנות עם סכינים שטוחות היא שאני אוהב מאוד קפה פילטר, ושם אמור להיות יתרון למטחנות כאלה. בהחלט ייתכן שאוסיף מתישהו בראצה Vario+‎ או Vario W+‎, או אולי DF64 אם תהיה כזו ביד שניה במחיר שיהיה קשה לסרב לו.

בשורה התחתונה, אם מישהו שואל אותי איזו מטחנה לקנות ב-3000 ש"ח, ההמלצה שלי לא תהיה ניש, אלא 270Wi + מטחנה ידנית 48 מ"מ (איזו בדיוק, תלוי בדרישות הספציפיות). קיט כזה יהיה הרבה יותר וורסטילי - נוחות אולטימטיבית (שקילה אוטומטית), מתאים גם ל-on-demand וגם ל-single dosing, שקט יותר (בזכות המטחנה הידנית), אמין יותר (יש יתירות, ולכן תקלה אחת לא מונעת מהשתמש לטחון), וכמובן מאפשר ניידות.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”