מטחנת קפה

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
pod34 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מטחנת קפה

נושא שלא נקרא #1 

הי
הזמנתי את המכונה lelit Elizabeth
מחפש לקנות מטחנה התקציב הוא 2500-4000 שח
קצת עדיין מתלבט בין מכונה מוכוונת sd לבין לא השיקול הוא שכרגע אני צורך בכל פעם כוס 1 מקסימום 2 ברצף לכן הנטייה לsd אך כנראה שבעוד שנה אעבור דירה וצפוייה תחלופת אורחים גדולה יותר לכן כן שוקל לא לוותר על אופצייה של מכונה עם הופר
רציתי גם לקבל חווד של אנשים עם sd איך הנוחות תפעול כאשר מגיעים אורחים וגם אשמח להמלצות למכונות
כרגע הסתכלתי על הניש מחכה לשמוע ביקורות על היוריקה סינגל דוז כשתצא compak, ceado e5sd וכו
אשמח להמלצות על מטחנות אלו או אחרות מומלצות
תודה

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: מטחנת קפה

נושא שלא נקרא #2 

סטה 270Wi מעולה גם ב-single dosing וגם בטחינה on-demand. החיסרון היחידי שלה הוא שהיא רועשת, אבל בעיני זה זניח בהשוואה ליתרונות שלה.

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

16/10/2021 21:43  
boren כתב:
סטה 270Wi מעולה גם ב-single dosing וגם בטחינה on-demand. החיסרון היחידי שלה הוא שהיא רועשת, אבל בעיני זה זניח בהשוואה ליתרונות שלה.
...
יש לה חסרון נוסף והוא שהיא מתקלקלת הרבה יותר ממטחנות אחרות, אבל החלפים זולים יחסית ולא מסובכים מדי להחלפה.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

היא לא מתקלקלת יותר ממטחנות אחרות אם משתמשים בה לפי ההוראות.

https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 5#p3188095

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

היא ועוד איך מתקלקלת יותר מאחרות וכשרואים איך היא בנויה ואת הגיר שלה מבינים מיד גם למה.
לא מכיר אף מטחנה בליגה הזאת שיש לגביה כל כך הרבה תלונות על אמינות.
גם אני החלפתי לה גיר לא מזמן ויבוא יום וגם אתה תצטרך, זה רק עניין של זמן.
הסיבה שיש גם משתמשים שלא החליפו גיר עד היום היא כמות השימוש שלהם במטחנה, עובי הטחינה ומידת הקלייה של הקפה שהם טוחנים.
מטחנה מעולה, אבל צריך לקחת בחשבון בעיות אמינות שיופיעו לאחר שנתיים, שלוש או אפילו לפני.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

במשך 3 השנים האחרונות מאז שקניתי את המטחנה שלי אני טוחן איתה כ-4 שוטים ביום. רובם פולים בקליות בינוניות, מעט בהירות, כמעט ללא כהות. לא נראה שהיא מתכוונת לפרוש. כך גם אצל ארבעת המשתמשים האחרים שקנו ביחד איתי ומשתמשים בה נכון, כלומר (1) לא משנים לטחינה דקה יותר כשיש פולים בסכינים והמטחנה לא עובדת, ו-(2) מנקים אותה מדי פעם. היחידי שחווה בעיות הוא זה ששינה לטחינה יותר דקה מבלי להתייחס לכלל הנ"ל, והוא גם היחידי שמעולם לא ניקה אותה. אבל כמו שכתבתי באותו דיון, "אני מעריך (ומקווה) שעם שימוש ותחזוקה נכונים לא אצטרך להחליף גיר בעתיד הקרוב. אבל גם אם כן, היתרונות היחודיים של המטחנה הזו שווים עבורי שעת עבודה והוצאה של 250 ש"ח פעם ב-3 שנים."

אם בפועל האמירה הזו נכונה ל-3, 4, 5 שנים או יותר אני לא יודע, כי המטחנה שלי פשוט לא רוצה להתקלקל. מבאסת שכמותה.

pod34 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #7 

אבדוק עליה עוד לעומק אבל במבט ראשוני הרעש ואיכות הבנייה (הפלסטיקי קצת מוריד לי ממנה) האם יש עוד המלצות?

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

17/10/2021 20:09  
pod34 כתב:
אבדוק עליה עוד לעומק אבל במבט ראשוני הרעש ואיכות הבנייה (הפלסטיקי קצת מוריד לי ממנה) האם יש עוד המלצות?
...
יש המון אינפורמציה על ה - Sette באינטרנט, יתרונות וחסרונות.
אם מטחנת SD תתאים לך, ה- DF64 היא אופציה מעניינת במחיר של 1,850 ש"ח.

hofitz0r
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

יש את ling dong L026
אמורה להגיע גם עם הופר סינגל דוז וגם עם הופר רגיל, מכילה שני טיימרים בנוסף לכפתור טחינה מכני.
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=99&t=364451

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”