Canon 5D Mark iii vs 80D

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
Slavik327 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Canon 5D Mark iii vs 80D

נושא שלא נקרא #1 

שלום.

אתחיל בהגדרה.
אני חובבן וידאו מתחיל.

לאחרונה התאהבתי מעט גם בתחום צילום הסטילס.
כיום אני מחזיק בקנון 80D עם 2 עדשות: קנון 24-105 וקנון 50 מ"מ 1.8 STM.

לטעמי ה80D מעולה לוידאו. בתמונות משהו קצת חסר לי בחדות בצמצמים פתוחים (פחות מ3.5F וזה אחרי שכיילתי את הפוקוס האוטומטי ואחרי שניסיתי הכל בפוקוס הידני. גם בתאורה חלשה הגרעניות דיי חזקה. (כבר ב1600 איזו)

יש לי אפשרות לקנות קנון 5D III והבנתי שהיא מעולה בעיקר למצבי תאורה חלשים ונחשבת לאחת המצלמות המוצלחות.
ההתלבטות שלי האם שווה את השדרוג?

מצד אחד אני נורא אוהב ב80D את WIFI, מסך המגע + מתכוונן, אני אוהב הפיצר של צילום ב60P בFULL HD SLOW MOTION
מצד שני משהו חסר לי בתנאי תאורה חלשים.
האם השדרוג שווה?
ידוע לי שאפסיד את היתרונות שיש ל80D ביחס 5D
האם מחכה לי אכזבה בעולם הווידאו ב5D לעומת ה80D?

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

זאת שאלה רצינית מאוד.
קודם כל, אין לך עדשות שינצלו את החיישן שכבר יש לך. ה50 היא עגשה חמודה אבל מאוד פשוטה ולא ממש חדה. ה24-105 היא הטעות הקלאסית של מתחילים. היא לא טובה על קרופ. נקודה.
דבר שני, חיישן קרופ כמו של 80 נגמר ב1600. לדחוף אותו יותר מזה יביא רק יותר רעש.

אז לדעתי, דבר ראשון אתה צריך לנסות עדשות מהירות, לרוב זה יניב תוצא טובה יותר מאשר שינוי גוף.

אבל, אין ספק שהקפיצה ל5/3 תביא איתה שיפור אדיר בסטילס, עובק שדה רדוד יותר, ISO גבוה יותר, ובכלל, תמונה טובה יותר. אבל הווידיאו, טוב, לא יכול לעזור לך פה. לא צילמתי ווידיאו עם ה5/3. אבל אני כן יכל לציין את הגודל, המשקל הנוסף, מגושתמות כללית גדולה יותר. מסך לא מסתבוב...הוכי חשוב, אתה מעכשיו יכול להשתמש רק בעדות FF, שזה אומר עדשות גדולות , כבדות והרבה יותר יקרות. שינוי מערכת זה לא רק שינוי גוף. זה גם שינוי כרטיסי זכרון. סוללות, מטענים. הקובץ RAW יגדל בגודל ואיתו כל הקשיים (עיבוד, אחסון, העברה, גיבוי...).
בכל מקרה, לגוף כזה צריך עדשות מתאימות. לכן ממליץ לך להתחיל מזה.

Slavik327 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

האמת שאת כל הדברים שרשמת לקחתי בחשבון ואין לי בעיה עם זה.
ההתלבטות העיקרית שלי האם בווידאו אראה שינוי בחדות / בעומק שדה / ניצול איזו טוב יותר.
אין ספק שwifi מסך ומגע ומסתובב זה אחלה פיצ׳ר.. אך אני מוכן לוותר על זה במידה והוידאו באמת יהיה משופר יתר ב5/3
אין ספק שבתמונות היא טובה יותר.
ההתלבטות העיקרית היא בוידאו.

Slavik327 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

אגב, את ה24-105 צירפתי לר מזמן (החלפתי אותה במקום סיגמא 17-50 2.8) שהייתה לא רעה אך המייצב תמונה שלה בוידאו היה כאילו ״לא היה״.

האם לחילופין עדיף לשדרג את 50 מ״מ ל35 ממ 1.4 של סיגמא?
לפי הסקרים היא אמורה להיות חדה מאוד.
אשמח לחוות דעת.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #5 

כמו שתמונה טובה יותר כך גם יהיה וודיאו. אבל אני רואה שהתעלמת מנושא העדשות. אתה צריך להבין. לכל עדשה יש רזוליציה משלה ולשים עדשה עם רזולוציה נמוכה מזאת של החיישן לא תביא לשיפור בחדות. ה50 היא עדשה מעולה וחמודה אבל לא מתאימה לFF מאז ה5 הראשונה, ובשניה כולם כבר הפסיקו להשתמש בה. ה17-105 היא עדשת הקיט של FF, של פעם, היא לא מספיק מהירה ולא מספיק חדה. לא סתם יש גרסה 2. אם כי עכשיו היא תהיה באורך מוקד הגיוני אבל גם תקבל חזרה שוליים לא חדים, העפלת פינות וכל מה שהקרופ הסתיר מהעדשה הזאת.

אז כן, אתה תרגיש שיפור בכל פרמטר, חוץ ממשקל וגודל מחיר, אבל לא תוכל לנצל את המצלמה עד שלא תשדרג לעדשות מהירות יותר וחדות יותר. המעבר לFF הוא תהליך יקר מאוד.

בנימה אישית, אם אתה לא מפחד מהעליה במשקל והגודל, לך על זה. זה משהו שצריך לנסות. כיף חדש. לומדים קצת מחדש (בעיקרון אתה לומד את הדברים כמו שהם צריכים להיות ללא הפקטור הכפלה של הקרופ). ואם תוסיף איזו עדשת פריים מהירה או זום קצר ומהיר, אתה תגלה עולם חדש של עומק שדה רדוד ובוקה...:wink:

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #6 

Slavik327 כתב:אגב, את ה24-105 צירפתי לר מזמן (החלפתי אותה במקום סיגמא 17-50 2.8) שהייתה לא רעה אך המייצב תמונה שלה בוידאו היה כאילו ״לא היה״.

האם לחילופין עדיף לשדרג את 50 מ״מ ל35 ממ 1.4 של סיגמא?
לפי הסקרים היא אמורה להיות חדה מאוד.
אשמח לחוות דעת.
...
·שים לב, FF הוא ללא פקטור הקרופ. אז 50 מ"מ עכשיו זה מושלם ואילו 35 זה הרחב. 20 זה אולטרה רחב ו11 זה כבר כ180 מעלות...
אז עם כבר, ה50 של סיגמה או ה80 אם אתה רוצה את אותו האורך מוקד.
הסדרה החדשה של סיגמה מעולה. אם אין בעיות בעותק שלך.

Slavik327 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

לכל עדשה יש רזוליציה משלה ולשים עדשה עם רזולוציה נמוכה מזאת של החיישן לא תביא לשיפור בחדות.

בהמשך למשפט הזה אשמח אם תמליץ לי על עדשה שתפיק את המקסימום מהחיישן של 80d

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”