מצלמה לערוץ יוטיוב "מקצועי" - חושב על mirrorless באיזור ה-3000 שח

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
biodome (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 6 פעמים

מצלמה לערוץ יוטיוב "מקצועי" - חושב על mirrorless באיזור ה-3000 שח

נושא שלא נקרא #1 

הכוונה שלי היא לצלם בעיקר ווידיאו. בעיקר של מוצרים, אבל גם צילום עצמי עם סטיק.

ראיתי ביקורות בעיקר על הקאנון M50 ועל הסוני A6300/6500 ומודע לחסרונות של כל דגם.
אני יודע שאיכות הסוני טובה יותר, אבל עדשות יקרות, כמו כן יש כמה חסרונות כמו אין כניסת מיקרופון ב-6300 שפוסל אותה, ואין מסך מפרקי שדיי פוסל אותן לצילום עצמי עם סטיק. אני יודע שאפשר לחבר מסך חיצוני אבל זה כבר נהיה פרוצדרה. כמו כן המחיר כבר נהיה הרבה יותר גבוה בשביל ה-6500. יותר מפי 2 מהקאנון שסה"כ להבנתי תתן תוצאות טובות ותהיה יותר פשוטה לשימוש. אם ה-6500 היתה עולה אותו דבר או אלפיה יותר כנראה הייתי בוחר בה.

אז חשבתי להתחיל עם הקאנון, ואם זה באמת יצליח ויתפוס הערוץ יוטיוב להתקדם כבר רמה למעלה, אולי סוני a7iii.

יש דגם אחר שכדאי לי לשקול?

אגב סיבות לבלי מראה במקום מצלמת וידיאו או dslr:
קומפקטית וקלה לצילום עצמי, ניתן להחליף עדשות לצרכים מגוונים, צילום ווידיאו באוטו פוקס מוצלח (לעומת dslr), צילום סטילס ברמה גבוהה לפרויקטים נוספים.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אין לך צורך בFF או מצלמה מאוד טובה לצילום עצמי, הפוך, אתה לא רוצה חדות יתר. בוא ניישר קו. צילום מוצרים וצילום ווידוא ליוטיב זה הרבה יותר ממצלמה. אתה צריך סאונד טוב, שזה אומר מיקרופון חיצוני ומקלט מתאים עם אין למצלמה חיבור למיקרוםון חיצוני וגם אם יש לפעמים אין לך שליטה על הסאונד אז עדיין צריך הקלטה חיצונית של הסאונד ואז צריך להוסיף אותו בעריכה.
אחרי זה אתה צריך תאורה. זה הבסיס של צילום טוב. אם זה צילום מוצרים אז התאורה זה העיקר. לצילום עצמי צריך תאורה שונה.

צילום על מקל סלפי, עם מצלמה חסרת מראה, עם מיקרופון, עדשה רחבה ואולי גם תראוה זה לא משהו פרקטי. לא רק שזה מאוד כבד ולא תוכל להחזיק את זה יותר מכמה דקות בודדות, התוצאות לא משהו עם איך לך מייצב כל שהוא...

"אגב סיבות לבלי מראה במקום מצלמת וידיאו או dslr:
קומפקטית וקלה לצילום עצמי, ניתן להחליף עדשות לצרכים מגוונים, צילום ווידיאו באוטו פוקס מוצלח (לעומת dslr), צילום סטילס ברמה גבוהה לפרויקטים נוספים."

עדשות עולות הרבה כסף, הרבה. זה משהו שצריך להתחשב בוא כי הרבה אומרים את זה אבל בפועל לא מחליפים עדשות בכלל ואז אין שום סיבה למצלמה עם עדשות מתחלפות. על אילו עדשות חשבת ולמה?
גם DLRS יודעות לפקס מעולה, לדוגמה ה80D. בכל מקרה, פוקוס ידני זה חובה בצילום מוצרים וגם בצילום עצמי מקובע.

biodome (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

כן ה-FF זה בשביל צילום המוצרים. למרות ששוב זה רק בהמשך אם יצליח. כמו שאמרתי כרגע מסתכל על A6500/M50 שהן לא FF. הסאונד הוא רק לצילום העצמי וברור שאחבר מיקרופון חיצוני. בצילום המוצרים תהיה בעיקר מוזיקת רקע פחות לדיבורים.

הצילום העצמי עם הסטיק אכן לא אמור להיות ארוך אלא רק דקות בודדות כל פעם.
על עדשות לא חשבתי בינתיים, עדיין אין לי ניסיון במצלמות שניתן להחליף בהן עדשות. אני מניח שאני צריך עדשה של 18ממ, ואולי אחת של 30-50ממ.
אגב הבנתי נכון שהעדשות של a6500 מתאימות גם לסידרת ה-FF של סוני?

באשר ל-80D, הכוונה היא לפוקוס אוטומטי בווידיאו, שלהבנתי DSLR לא חזקות בזה לעומת מצלמות חסרות מראה?

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #4 

biodome כתב:כן ה-FF זה בשביל צילום המוצרים. למרות ששוב זה רק בהמשך אם יצליח. כמו שאמרתי כרגע מסתכל על A6500/M50 שהן לא FF. הסאונד הוא רק לצילום העצמי וברור שאחבר מיקרופון חיצוני. בצילום המוצרים תהיה בעיקר מוזיקת רקע פחות לדיבורים.

הצילום העצמי עם הסטיק אכן לא אמור להיות ארוך אלא רק דקות בודדות כל פעם.
על עדשות לא חשבתי בינתיים, עדיין אין לי ניסיון במצלמות שניתן להחליף בהן עדשות. אני מניח שאני צריך עדשה של 18ממ, ואולי אחת של 30-50ממ.
אגב הבנתי נכון שהעדשות של a6500 מתאימות גם לסידרת ה-FF של סוני?

באשר ל-80D, הכוונה היא לפוקוס אוטומטי בווידיאו, שלהבנתי DSLR לא חזקות בזה לעומת מצלמות חסרות מראה?
...
·לצילום מוצרים אין שום צורך בFF. צריך להבין את ההבדלים בין קרופ לFF ואז תבין שבצילום מוצרים זה פשוט מיותר במיוחד כשהפורמט הסופי הוא יוטיב או רשתות חברתיות.

אתה אומר ברור שתחבר מיקרופון. זה לא כזה פשוט. קודם כל, אתה לא יכול לחבר מיקרופון למי שאין לו חיבור כזה. דבר שני, הם לא זולים ולכן צריך להכניס אותם בתקציב (או שזה תקציב רק למצלמה ויש עוד תקציב לשאר הציוד?).
יש לך גם מחשב ותוכנות מתאימות לעריכה של כל התוכן? אתה יודע איך לערוך ווידיאו?

תרד מכל הסוני חסרות המראה כי העדשות לשהן מאוד יקרות וכי הממשק משתמש שלהם וכל מה שמסביב פשוט לא נוח ולא פרקטי. אתה צריך להבין, שעדות הן החלק היותר חשוב מהגוף, כי רוב המצלמות היום נותנות איכות מעולה. נוחות שימוש, ממשק משתמש, חיבורים, סוללה (יכולת להטעין תוך כדי הצילום או לחבר לחשמל זה כמעט חובה עם חסרות מראה אשר זוללות חשמל)...אלה דברים חשוביום יותר מהאיכות במקרה שלך. אתה צריך להפריד בין צילום עצמי לצילום "אחר". אלה דברים שונים לגמרי והדרישות סותרות.

לא צריך פוקוס אוטומטי בסוג הזה של צילומים, אוביקט שלא זז וצלם קבוע, למה צריך פוקוס אוטומטי?
ה80D יכולה לפקס טוב כמו כל חסרת מראה ויש מצבים בהם היא טובה יותר, והפוך. תלוי מה מצלמים ואיך.

נשמע שאתה לא סגור על מה אתה רוצה ומה אתה צריך ולא ממש מוכן לזה עם תקציב. אתה מבין שה50M עולה

biodome (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

האמת לא הייתי ברור בקשר לצילום מוצרים. רוב הצילום יהיה הדגמה של מוצרים עם הידיים, לא צילום של מוצר סטטי, כלומר כן יש צורך באוטו פוקוס בווידיאו.
יש לי ניסיון בעריכת ווידיאו בפרימייר. מודע לצורך בסוללות ספייר והציוד הנילווה. התקציב הוא למצלמה בלבד.
התקציב יחסית גמיש אבל מן הסתם לא הייתי רוצה להוציא יחסית הרבה במקרה והערוץ לא יתפוס.
אתה מתייחס ליוטיוב קצת בזלזול בקשר לדרישות, אבל אפשר להעלות שם כבר 4k ומאמין שלא רחוק היום שאלו יהיו הדרישות. בקאנון הזו למשל ה-4k הוא בעיקר גימיק.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #6 

biodome כתב:האמת לא הייתי ברור בקשר לצילום מוצרים. רוב הצילום יהיה הדגמה של מוצרים עם הידיים, לא צילום של מוצר סטטי, כלומר כן יש צורך באוטו פוקוס בווידיאו.
יש לי ניסיון בעריכת ווידיאו בפרימייר. מודע לצורך בסוללות ספייר והציוד הנילווה. התקציב הוא למצלמה בלבד.
התקציב יחסית גמיש אבל מן הסתם לא הייתי רוצה להוציא יחסית הרבה במקרה והערוץ לא יתפוס.
אתה מתייחס ליוטיוב קצת בזלזול בקשר לדרישות, אבל אפשר להעלות שם כבר 4k ומאמין שלא רחוק היום שאלו יהיו הדרישות. בקאנון הזו למשל ה-4k הוא בעיקר גימיק.
...
·אני ממש לא מזלזל ביוטיב, אבל שים לב, רזולוציה זה רק פקטור אחד, זה שהסרטון שאתה מעלה עובר דחיסה מחדש, הורסת את האיכות גם עם התוכן הוא 4K. התוכן המקורי הוא הרבה יותר איכותי. בכל מקרה, המערב ל4K הוא סיפור בפני עצמו, נדרש מסך מתאים לעריכה, החומרה במחשב צריכה להיות חזקה יותר, צריך כרטיס מסך יקר, צריך המון המון זיכרון...סיפור פני עצמו עם חוסר תמיכה בפלגים ישנים ולא כל התוכנות בשלות לזה.

גם לצילום כזה ממש אין צורך בפוקוס אוטמטי, מכוונים לעומק שדה מתאים, שומרים מרחק סביר מהמצולם וכל עוד נשארים על אותו המישור, אז רק תיקון קטן או משיכה לכיוון מסויים יתנו לך תוצאות טובות יותר מאשר פוקוס אוטומטי.

תראה, אני מנסה ליצור דיאלוג כדי שתבין שבחירת גוף זה פקטור כל כך קטן ודי חסר משמאות בשלב הזה. תביא לך מצלמה קומפקטית איכותית שיש לה חיבור למיקרופון, כמו שעושים מאות אלפי בלוגרים ויוצרי תוכן ביוטיוב. כמו שקאיסי נאיסטט אומר, אף אחד לא מתסכל על האיכות כשהתוכן חסר. תתחיל את מה שאת רוצה להתחיל, אל תתחיל בלזרוק כסף על ציוד לא מתאים בשבל הראשוני. אם הערוץ יטפוס כמו שאתה אומר, אז תמשיך משם. יהיה לך גם הרבה יותר פשוט לדעת מה אתה באמת צריך.

"בקאנון הזו למשל ה-4k הוא בעיקר גימיק"
מה כווונה גימיק?

biodome (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

גימיק הכוונה שהיא לא שומרת במצב זה על האוטופוקוס בניגוד ל-1080, ולכן אין טעם לצילום עצמי. הוא גם רק 24fps.

בחומרת מחשבים אני מבין, עבדתי בזה :)

אני מבין מה שאתה אומר שהמצלמה פחות קריטית והתוכן יותר חשוב, יש לי סרטון מלפני כמה שנים שיש לו כבר כמעט מיליון צפיות והאיכות שלו דיי על הפנים. בתוכן אני דיי משוכנע שיהיה עניין, אז כן הייתי רוצה להתחיל ממשהו בסיסי טוב ולא סתם קומפקטית. להוציא 3000-4000 שח בתור התחלה זה לא בעיה מבחינתי, עדיין יהיה שימוש למצלמה.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

biodome כתב:גימיק הכוונה שהיא לא שומרת במצב זה על האוטופוקוס בניגוד ל-1080, ולכן אין טעם לצילום עצמי. הוא גם רק 24fps.

בחומרת מחשבים אני מבין, עבדתי בזה :)

אני מבין מה שאתה אומר שהמצלמה פחות קריטית והתוכן יותר חשוב, יש לי סרטון מלפני כמה שנים שיש לו כבר כמעט מיליון צפיות והאיכות שלו דיי על הפנים. בתוכן אני דיי משוכנע שיהיה עניין, אז כן הייתי רוצה להתחיל ממשהו בסיסי טוב ולא סתם קומפקטית. להוציא 3000-4000 שח בתור התחלה זה לא בעיה מבחינתי, עדיין יהיה שימוש למצלמה.
...
·תאמין לי, אף אחד לא רוצה לראות פרצופים שלנו ב4K, לא שיש לך פרצוף מפחיד, הכוונה שזה מוציא גם את הרע...אבל כן, לקנון יש קטעים מגעילים כי היא רוצה לשמור על מצלמות אחרות ברמת מכירות מסויימת ולכן עושה שטויות במצלמות אחרות בכוונה. סוני עושה תרגיל שונה, היא מוכרת את הגוף מעולה שלה במחיר נמוך יחסית כדי להכניס אנשים לעולם שלה ואז הם מבינים כמה עולות העדשות שלהם והרוב נשארים עם הקיט והקיט ברמת רזולוציה נמוכה יותר משל החיישן ופשוט לא מוציא את המיטב מהמצלמה, אז מה עשינו בזה?

לאן אני חותר: עדשות. אין מה לדבר על גוף כזה או אחר בלי קודם להתחיל לדבר על עדשות ספציפיות. נגיד ולקחת את הסוני, איזה עדשה בדיוק אתה הולך לשים לה? אם זאת הקיט אז חבל על הכסף, יש קומפקטיות שיתנו לך מענה טוב יותר. לא קיט? אוקי, איזה עדשה של סוני כולל הגוף תכנס לך בתקציב? (רמז, אין כאלה).

מצד שני, להביא גוף קרופ, DSLR, ישן יותר עם כמה עדשות פריים יניבו לך תמונות/ווידיאו עם עומק שדה רדוד, מראה קולנועי שהסוני לא תוכל לתת עם העדשות הזולות. אבל יש פשרה בדברים אחרים כמו פוקוס.

אל תפסול קומפקטיות, היום יש כאלה עם חיישים כמו של הסוני והתוצאה תהיה דומה מאוד אחרי עריכה, דחיסה והעלה ליוטיב ואז אנשים רואים את זה על רזולוציה נמוכה על הפלפון.

מה שיותר חשוב זאת התאורה. אתה תקבל תוצאות טובות בהרבה עם מצלמה קומפקטית ותאורה טובה עם סאונד סביר מאשר מצלמת 8K של RED אבל בתאורה לא מושקעת.
אני יודע שזה יותר כיף וסקסי להביא עכשיו מצלמה טובה וחדשה, אבל לדעתי זאת טעות.
דישרוג בסאונד עם מיקרופון חיצוני טוב, 3 גופי תאורה איכותיים וחצובה טובה יתנו לך שיפור אדיר בתוכן מאשר כל שיפור במצלמה. אפילו צילום עם מצלמה של פלפון ברמה גבוה יניבו לך תוצאות מדהימות כשאור נכון.

האם הצילום סטטי, רק חצובה או גם תנוע?
מה לגבי גימבל?

אם בכל זאת אתה רוצה מצלמה חסרת מראה כי אתה פשוט רוצה, :wink: , אז כמו שאמרתי, תתחיל מלבדוק עדשות. אילו עדשות יש לקנון, מה יש לסוני. זה לא שיש הרבה בחירות כיום. יש את המתחרים הקטנים כמו פוגי אבל בווידיאו הסוני הכי טובים. למרות שיש למצלה עוד גברים כמו ממשתק מתשמש...דברים שהסוני לא מבינה בהם....

מה שאתה רוצה זה, לרוב, כמה פרימים וזום. זה כמובן תלוי בצילום שלך. אבל אתה חייב משהו בטווח הנורמל, 50 מ"מ שווה ערך על FF. כלומר משהו כמו 30-35 על קרופ.

biodome (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

סליחה שאני עונה לך בקצרה, אני מחוץ לבית עם הילדים כל היום.

באשר לציוד נילווה, חצובות תאורה, גיסי עובד אצל יבואן של ציוד שכזה לצילום, אז מתכנן להתייעץ איתו בנושא, אולח גם אוכל להשיג דיל על משומשים או להשאיל כדי לראות מה מתאים לי.

מאמין שצילום המוצרים יהיה בעיקר עם חצובה אבל לפעמים אשלב תנועה.

ברור לי שהמחיר של עדשה + מצלמה בסוני חורג מהתקציב, רק מצלמה ללא עדשה כבר זה 5000 שח. אז בהנחה שאני כן הולך על הקאנון, אתה יכול להמליץ לי איזה עוד עדשה כדאי לקחת? ההבדל בין קיט לבאדי ממש נמוך אז נראה לי אולי כדאי לקחת אותה כבר בנוסף. אני מניח שהמצלמה תעמוד על חצובה במרחק של 40 סמ בערך מהאובייקט.

biodome (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

טוב ראיתי עוד קצת ביקורות בעניין. נראה לי ששילוב של הקיט 15-45 ממ ביחד עם עדשת 22 f2, יענו על הצרכים שלי בהתחלה, בעתיד אולי ניקח גם 11-22 אם אני ארגיש שאני צריך זווית רחבה יותר בצילום העצמי.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #11 

biodome כתב:טוב ראיתי עוד קצת ביקורות בעניין. נראה לי ששילוב של הקיט 15-45 ממ ביחד עם עדשת 22 f2, יענו על הצרכים שלי בהתחלה, בעתיד אולי ניקח גם 11-22 אם אני ארגיש שאני צריך זווית רחבה יותר בצילום העצמי.
...
·בהחלט אפשרות טובה. אבל תתרחק מעדשות רחבות, זה לא נראה טוב על אנשים. גם על מוצרים.

בגדול, תחשוב גם על מתאם ושימוש בעדשות הרגיל של קנון, זה כל היתרון שלו על פני מהתחרים, המבחר עדשות ישנות.

בגדול, עם זה היה רק ווידיאו לפריוקט הזה, אז היתי הולך על מצלמה כמו הGH4 של פנסוניק, עם יכולת ווידיאו מעולה.

biodome (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

הפנסוניק להבנתי גרועה באוטופוקוס, ולכן לא מומלצת לוולגר עם סטיק

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #13 

biodome כתב:הפנסוניק להבנתי גרועה באוטופוקוס, ולכן לא מומלצת לוולגר עם סטיק
...
·משום מה כולם לא טובים בפוקוס חוץ מהסוני?
למה אתה אומר את זה?
כל מצלמה יש יתרון וחסרון מסויים, גם באוטופוקוס יש הבדלים, כמו מעקב אחרי דמות, מעקב בתנוע, לכידה בתנאים קשים...צריך לראות בדיוק מה החסרונות הללו ולראות אם לך זה משנה משהו.

biodome (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #14 

לא אמרתי מלבד הסוני, גם לקאנון יש אוטופוקוס מצויין.
ראיתי גם ביקורות של וולוגרים על הפנסוניק, והם ממש סובלים מהאוטופוקס שם. הם אלו שאמרו שהיא גרועה ובאמת ראיתי השוואות.
בכל אופן סופי, נקנתה הקאנון M50 עם עדשת קיט.
אני חושב לקנות מתאם זול לעדשות EF במקום לקנות עדשות EF-M, הן יותר נפוצות ויותר הגיוני לקנות עדשה כזו גם אם אחליף למצלמה אחרת בעתיד.
עכשיו שאני סופסוף מחזיק אותה ביד אני יכול להבין באמת איזה עדשות אני אצטרך.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #15 

biodome כתב:לא אמרתי מלבד הסוני, גם לקאנון יש אוטופוקוס מצויין.
ראיתי גם ביקורות של וולוגרים על הפנסוניק, והם ממש סובלים מהאוטופוקס שם. הם אלו שאמרו שהיא גרועה ובאמת ראיתי השוואות.
בכל אופן סופי, נקנתה הקאנון M50 עם עדשת קיט.
אני חושב לקנות מתאם זול לעדשות EF במקום לקנות עדשות EF-M, הן יותר נפוצות ויותר הגיוני לקנות עדשה כזו גם אם אחליף למצלמה אחרת בעתיד.
עכשיו שאני סופסוף מחזיק אותה ביד אני יכול להבין באמת איזה עדשות אני אצטרך.
...
·אז קודם כל תתחדש. איפה התמונות?

וכן, כמו שאמרתי, מתאם, אבל כזה ששומר על אוטופוקוס וכל המידע העובר לעדשה (העדשות והגוף מדברים, עמ מרחקים, מיקוד, כמות אור וכדומה). אם כבר קונים אז אחד טוב וזה יפתח לך את עולם העדשות של קנן, המבחר הכי גדול מבין כל היצרנים, ביחד. וגם עדשות צד שלישי, כמו הסיגמה 30 1.4.

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”