שאלה לגבי מגה פיקסלים וחיפוש תמונות לפי קריטריון זה

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
nir3 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 12 פעמים

שאלה לגבי מגה פיקסלים וחיפוש תמונות לפי קריטריון זה

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

מתאר לעצמי שאני עומד לשאול שאלה די פשוטה, אבל נראה לי שהיא הכי מתאימה לפורום הזה.
אני יודע שבגיבוי של גוגל תמונות ניתן לאחסן בחינם תמונות ווידאו שהם מגדירים באיכות טובה אך לא מלאה.
ההגדרה שלהם לאיכות טובה, להבנתי, היא תמונות עד 16 מגה פיקסל ווידאו עד איכות 1080P.
רציתי לדעת אם ניתן למיין את התמונות במחשב לפי קריטריון של מגה פיקסל כדי לדעת איזה תמונות ייאבדו איכות בגיבוי מסוג זה ואיזה לא. ובכלל אם יש לי תמונות מעל לכמות זאת.
לדעתכם, גיבוי זה מספיק? האיכות שנשמרת שם היא טובה מספיק?

תודה מראש.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אתה מדבר על גיבוי תמונות מהפלפון שלך בלבד?
אז איזה פלפון יש לך?

nir3 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

BUGY כתב:אתה מדבר על גיבוי תמונות מהפלפון שלך בלבד?
אז איזה פלפון יש לך?
...
·
אני מדבר על גיבוי כל התמונות שנמצאות על המחשב, שצולמו ממכשירים שונים.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #4 

בגלל זה שאלתי איזה מכשיר. כי אתה לא צריך למיין שום דבר. הרי ידוע לך הרזולוציה של כל מכשיר ומכשיר. האם יש לך כזה שהוא עם מצלמה בעלת יותר מ16 מגה פיקסל?

רוב הפלפונים כיום ה16 או פחות (גם לא צריך יותר). אז רוב התמונות לא יעבור שינוי בגודל, כלומר הם ישמרו על אותה הרזולוציה. אבל, זה אבל גדול, כל התמונות עוברות דחיסה חכמה. זה אומר שיש תמונות עם מידע חסר תועלת, בשביל הצגת התמונה, כמו מיקום, קובץ RAW מצורף או פשוט תמונה עם הרבע מידע חוזר, כמו שמיים לדוגמה, אז האלגוריטם של גוגל יעשה להם דחיסה, לרוב טובה ואם לא תצטרך לשנות את תמונוה בהמשך, נגיד לעשות עריכה, אז לא תרגשי בהבדל בצפיה רגילה. אבל זאת עדיין תמונה דחוסה. הרבה מידע הלך לפח.

מצד יש, יש תמונות שכן יעברו דחיסה לא אפטימאלית כי האלגוריטם יכול לטעות. צריך לראות את התוצאות בסוף.

או, שאפשר לחסוך שעות של זמן ולא לשבור את הראש ולשים 70 שקל בשנה ולקבל מהם 100 גיגה, אשר ניתן לחלוק עם בני משפחה. וזה. נגמר הסיפור.

nir3 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

BUGY כתב:בגלל זה שאלתי איזה מכשיר. כי אתה לא צריך למיין שום דבר. הרי ידוע לך הרזולוציה של כל מכשיר ומכשיר. האם יש לך כזה שהוא עם מצלמה בעלת יותר מ16 מגה פיקסל?

רוב הפלפונים כיום ה16 או פחות (גם לא צריך יותר). אז רוב התמונות לא יעבור שינוי בגודל, כלומר הם ישמרו על אותה הרזולוציה. אבל, זה אבל גדול, כל התמונות עוברות דחיסה חכמה. זה אומר שיש תמונות עם מידע חסר תועלת, בשביל הצגת התמונה, כמו מיקום, קובץ RAW מצורף או פשוט תמונה עם הרבע מידע חוזר, כמו שמיים לדוגמה, אז האלגוריטם של גוגל יעשה להם דחיסה, לרוב טובה ואם לא תצטרך לשנות את תמונוה בהמשך, נגיד לעשות עריכה, אז לא תרגשי בהבדל בצפיה רגילה. אבל זאת עדיין תמונה דחוסה. הרבה מידע הלך לפח.

מצד יש, יש תמונות שכן יעברו דחיסה לא אפטימאלית כי האלגוריטם יכול לטעות. צריך לראות את התוצאות בסוף.

או, שאפשר לחסוך שעות של זמן ולא לשבור את הראש ולשים 70 שקל בשנה ולקבל מהם 100 גיגה, אשר ניתן לחלוק עם בני משפחה. וזה. נגמר הסיפור.
...
·
כלומר, לרוב הגיבוי הזה הוא בסדר גמור.
לגבי ה-100 ג'יגה - הכוונה היא לגיבוי לדרייב ולא לגוגל תמונות? אם כן, האם שם יש את כל האפשרויות שיש בגוגל תמונות?
מבחינת גיבוי שכזה יש לי כונן גיבוי חיצוני ויש לי גם ג'יגה אחסון כבר ב-One Drive של מייקרוסופט ככה שחבל לי לשלם לגוגל על 100 ג'יגה.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #6 

@nir3
·זה 100 גיגה לגוגול, כלומר להכל. תמונות, מאילים...כל מה שקשור לגוגול. אם אתה לא מכיר, תכנס ל:
google.com/dashboard

זה יראה את אל עולם הגוגל שלך. ברובו. יש גם מחלקת היסטוריה שאתה יכול לראות את מה שגוגול רואה אליך כל הזמן.

אתה תמיד יכול לסיים את מיקרוסופט ולעבור לגוגול ולהנות מכל העולומות.
אבל בגדול, עם אתה לא עושה עריכה לתמונות ואין לך תמונות ממצלמה עם חיישן הגדול מ16 מגה, לך על ה"איכות גבוה" ללא חשש.

nir3 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

BUGY כתב:@nir3
·זה 100 גיגה לגוגול, כלומר להכל. תמונות, מאילים...כל מה שקשור לגוגול. אם אתה לא מכיר, תכנס ל:
google.com/dashboard

זה יראה את אל עולם הגוגל שלך. ברובו. יש גם מחלקת היסטוריה שאתה יכול לראות את מה שגוגול רואה אליך כל הזמן.

אתה תמיד יכול לסיים את מיקרוסופט ולעבור לגוגול ולהנות מכל העולומות.
אבל בגדול, עם אתה לא עושה עריכה לתמונות ואין לך תמונות ממצלמה עם חיישן הגדול מ16 מגה, לך על ה"איכות גבוה" ללא חשש.
...
·
תודה אבדוק את הקישור.
אני לא משלם על האיחסון של הג'יגה למקרוסופט האמת אז ככה שאני לא ממהר לרוץ לגוגל אם אין שם יתרונות משמעותיים.
לא עושה עריכה לתמונות, מחפש רק עוד גיבוי בענן בשביל ראש שקט.
בעיקרון התמונות צולמו מגלקסי 3, LG G2, גלקסי 5, שיאומי רדמי נוט 3 וגלקסי 8. אמנם אני גם לא מצלם וידאו ב-4k נכון לעכשיו, אבל במבט קדימה אולי באמת לאחסן את התוכן על הכונן של מיקרוסופט או גוגל ובאיכות מקסימלית.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

nir3 כתב:
...
...
·
תודה אבדוק את הקישור.
אני לא משלם על האיחסון של הג'יגה למקרוסופט האמת אז ככה שאני לא ממהר לרוץ לגוגל אם אין שם יתרונות משמעותיים.
לא עושה עריכה לתמונות, מחפש רק עוד גיבוי בענן בשביל ראש שקט.
בעיקרון התמונות צולמו מגלקסי 3, LG G2, גלקסי 5, שיאומי רדמי נוט 3 וגלקסי 8. אמנם אני גם לא מצלם וידאו ב-4k נכון לעכשיו, אבל במבט קדימה אולי באמת לאחסן את התוכן על הכונן של מיקרוסופט או גוגל ובאיכות מקסימלית.
...
·זה מאוד אישי. אני אישית מצלם במקסימום איכות תמיד במחשבה שבעוד כמה שנים אני אגש לראות את תמונות, יהיה נחמד לראות אותן בגודל סביר. כי עכשיו כשאני ניגש לראות תמונות ישנות מעידן ה720P, על מסך 4K...זה פשוט לא נראה טוב. נכון שהתוכן חשוב יותר מהאיכות וזה עדיף תמונה קטנה מאשר בלי תמונה בכלל, אבל אנחנו לא אמורים להיות מוגבלים בימינו.

הגלקסי 8 היא המצלמה הטובה יותר שלך, כל השאר לא ירגישו בשינויים אבל ממנו היתי מעלה במקורי.

nir3 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

BUGY כתב:
...
...
·זה מאוד אישי. אני אישית מצלם במקסימום איכות תמיד במחשבה שבעוד כמה שנים אני אגש לראות את תמונות, יהיה נחמד לראות אותן בגודל סביר. כי עכשיו כשאני ניגש לראות תמונות ישנות מעידן ה720P, על מסך 4K...זה פשוט לא נראה טוב. נכון שהתוכן חשוב יותר מהאיכות וזה עדיף תמונה קטנה מאשר בלי תמונה בכלל, אבל אנחנו לא אמורים להיות מוגבלים בימינו.

הגלקסי 8 היא המצלמה הטובה יותר שלך, כל השאר לא ירגישו בשינויים אבל ממנו היתי מעלה במקורי.
...
·
תודה על המידע!

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”