אודיופיליה, וידאופיליה ונטפליקס - קונפליקט שלא נגמר

נטפליקס, אמאזון פריים, דיסני+, יס+ סלקוםTV, פרטנרTV, סטינג טיוי, הוט נקסט+, HBO-max, peacock, paramount plus
Lior_M (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

אודיופיליה, וידאופיליה ונטפליקס - קונפליקט שלא נגמר

נושא שלא נקרא #1 

כבר דיי הרבה זמן אני חושב לכתוב על זה משהו כי אני בקונפליקט תמידי בכל פעם שאני צופה במשהו שהוא לא BD מקורי ( או העתק שלו ).
חלקנו הגדול משקיעים עשרות אלפי שקלים ( לפעמים כל שנה ) בציוד וידאו ואודיו כאשר המטרה היא להשיג את הכי טוב שאפשר ולמקסם
את חווית הקולנוע הביתי. כל אחד ויכולותיו הכלכליות אבל בסופו של דבר לכולם אותה שאיפה. הכי טוב שאפשר.
אני באופן אישי מאוד אמביוולנטי בכל מה שקשור להזרמת תוכן מהרשת. מצד אחד כמות עצומה של תוכן זמין במחיר אטרקטיבי, מצד שני מגבלות הטכנולוגיה שמכתיבות דחיסה של וידאו וסאונד.
את הדילמה פתרתי באמצעות חלוקה ברורה. נטפליקס זה לסדרות, וכותרים ( BD או Rip שלהם ) עבור סרטים.
העניין הוא שנטפליקס של 2015 זה לא נטפליקס של 2020 ולא מעט סרטים מדלגים על בתי הקולנוע ומוצאים עצמם בנטפליקס.
ופה הקונפליקט הגדול שלי. אני לא מסוגל לשבת ולצפות בסרט כשאני יודע שאני מקבל איכות של סאונד ווידאו שלא עומדים בסטנדרטים של כותר BD. נטפליקס יכולים להתהדר באטמוס שלהם עד מחר. עדיין מדובר בפורמט דחוס שלא מתקרב למה שאפשר לקבל מ BD.
כל אחד יכול לעשות השוואה בבית. קחו את 10 הדקות הראשונות של six Underground ( נטפליקס ) ותשוו ל 10 הדקות הראשונות של TENET או של Underwater. נכון אלו לא אותם סרטים, ובכל זאת.. הראשון נחות משמעותית בעיקר בטווח הדינאמי שלו.

אותו כנ"ל לגבי הוידאו. אני צופה בנטפליקס עם מקרן. ואני נתקל בלא מעט ארטיפקטים של דחיסה בעיקר בקטעים חשוכים ולא, הבעיה היא לא ברוחב הפס שלי. זה פשוט שם, כל הזמן. והאמת ? גם כשהתמונה והסאונד נראים ונשמעים טוב, אני לא מצליח להתנער מהמחשבה שמקור אחר היה נראה ונשמע יותר טוב.
אז אחרי עשרות או מאות אלפי השקלים שמוציאים לאורך השנים, איך אתם מיישבים את הסתירה הזו בין מקור שלא משנה מה, הוא נחות בסדרי גודל ממה שהורגלנו אליו ( כותרי BD ) לבין השאיפה לקבל את המקסימום. הריי מה שווה פרוססור או מקרן בעשרות אלפי שקלים אם המקור פשוט לא טוב מספיק ?
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

dmitrys
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 150 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

Re: אודיופיליה, וידאופיליה ונטפליקס - קונפליקט שלא נגמר

נושא שלא נקרא #2 

לדעתי, אתה הבעיה.
אתה טכנאי סאונד בעבר, האוזניים שלך רגילות לאיכויות שונות ממה ש 99% מהאנשים רגילים. כנ"ל כנראה גם בוידאו.
כשמתרגלים למשהו טוב, קשה מאוד להתרגל למשהו פחות טוב. לעומת זאת, אם לא התרגלת למשהו יוצא דופן, אתה יכול להנות ממה שיש.
אני עם נטפליקס וסאונד בר פשוט, ומרוצה משניהם.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

TENET גם בא מהרשת...

גם אם אני לא מת על HEVC בקצב של 15M, זה עדיין עומד לא מאוד רחוק כבר מבלוריי (כמובן שלא UHD BD)

מבחינת אודיו הירידה דרמטית יותר. זה DD+ עם אטמוס שרץ מעליו, בקצב לא כזה להיט. מוזר שלא מעלים שם את האיכות כי יש אפשרות כזו.

Lior_M (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

25/12/2020 19:36  
oferlaor כתב:
TENET גם בא מהרשת...

גם אם אני לא מת על HEVC בקצב של 15M, זה עדיין עומד לא מאוד רחוק כבר מבלוריי (כמובן שלא UHD BD)

מבחינת אודיו הירידה דרמטית יותר. זה DD+ עם אטמוס שרץ מעליו, בקצב לא כזה להיט. מוזר שלא מעלים שם את האיכות כי יש אפשרות כזו.
...
עפר
אני לא יודע איך אתה ראית את TENET https://www.blu-ray.com/movies/Tenet-4K-Blu-ray/269861/
אבל ה BD בחוץ כבר יותר משבועיים ( כלומר ריפים מלאים שלו קיימים כבר חודש )
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

וואלה. ראיתי לפני שיצא בבלוריי.

שלח תגובה