התראה על גובה מים במיכל (במכונות ללא חיישן מובנה)

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

התראה על גובה מים במיכל (במכונות ללא חיישן מובנה)

נושא שלא נקרא #1 

אמנם בעבר העלתי פה מהאוב שרשור ישן נושן בנושא, אבל מאז עברו הרבה מים במיכל.
גם משהו שנראה כמו מכונת אספרסו, כמעט והצלחנו להנחית על הירח.
לכן פותחת פוסט חדש, עם שלב א' בניסוי שלי. אולי יהיה שלב ב'. אולי - כי שלב א' הצליח מעל המצופה.

כמו שאתם יודעים, בהרבה מכונות מיכל המים יושב בתוך המכונה, סגור, חשוך ובהרבה מיקרים לא ניתן לראות כמה מים נותרו בו, בוודאי שלא בקלות. לדעתי, עיקר הבעיה נעוצה לאו דווקא במציאת קו המים, אלא יותר בכוון של מציאת הכוחות להתחיל לטפס על השיש, להשתחל בין מכשירי המטבח לקיר, להיצמד למכונה ולנער אותה כדי לראות אם משהו זז איפשהו. אז מי שמתעצל לבדוק היום, מחר, באמצע החליטה כמובן, יקבל תזכורת כואבת. לכן, למה לא פשוט לקבל מראש תזכורת שיש למלא מים?

אגב, אם רק לראות את קו המים מספיק לכם והמיכל שלכם שקוף, נורת לד דולקת בתוך התא של המיכל, פשוט עושה פלאים - מאירה באור זוהר את הפתח שדרכו ניתן לראות את קו המים והוא נראה למרחקים. גם יפה למראה.

אבל לא, אנחנו רוצים התראה ורוצים שיהיו מעורבים בה נורה, וצליל...
מהתקשקשות ברשת, מתברר שיש אין סוף פתרונות. גם לרכישה וגם רעיונות גאוניים שאנשים יצירתיים בנו. הרבה גילו יצירתיות, כנראה כי דווקא מכשירים קטנים וזולים לרכישה, אין במבחר. מי שמחפש עבודה, זה הזמן לייצר.

בשלב ראשון, פסלתי כל רעיון גם אם יצירתי להפליא, שכולל מצוף. עם חשמל או בלי חשמל, לא רוצה מצוף (למרות שלדעתי זה הפתרון הכי אמין לאורך זמן). בשלב שני, פסלתי מכשירים שבצד אחד הם במים ובצד שני בחשמל / בארון החשמל - לא חייבת להיות דווקא בעיה בטיחותית עם העניין, ובכל זאת, לא רוצה. תנו לי משהו פשוט עם סוללות.

מה שמשך את עיני, הוא מכשיר מתוצרת סין, שלא מצאתי כל יצרן אחר שמייצר אותו, או כל מכשיר אחר שדומה לו, זול מאוד (20 עד 30 ש"ח) ועובד על סוללות כפתור: מצד אחד צג קטן עם שתי נורות וזמזם (ניתן למשל להדביקו עם מגנט על המכונה) ומצד שני זוג חיישנים קטנים לגובה המים (גבוה/נמוך), בין החיישנים לצג כבל (נראה כמו של אוזניות). הוא פשוט יכול להיות הפתרון המושלם. הזמנתי אחד. מזמן. מאיביי. הוא יגיע אם ירצה העטלף, אם לא השנה אז בשנה הבאה. הוא אמור להיות שלב ב' בניסוי. אבל לא המתנתי לו, כי ספק אם הוא יחזיק מעמד, השמועות ברשת לא לטובתו. מצד שני, אם הוא מחזיק מעמד אפילו חצי שנה, הוא כל כך זול, שאפשר פשוט לזרוק ולהחליף (אולי אפילו רק את הכבל עם החיישנים).

מפה לשם, כחובבת שיאומי (שלום, אני דור ואני מכורה לשיאומי. רק את השואב אבק שלהם אין לי, אבל יש עוזרת תואמת מאותו אזור מוצא), נתקלתי ברעיון שמשתלב אחלה עם הבית החכם. אמנם בהתחלה דילגתי עליו (כאמור אפשרויות בחירה רבות והוא לא הכי זול), אבל אט אט הוא קסם לי יותר ויותר והחלטתי לנסות. בדיעבד התברר שהוא יותר פשוט מפשוט ומי שכבר יש לו מוצרי שיאומי ובית חכם יתאהב מיד.

החומרים הדרושים לשם התראה (על קו תחתון):
1 מרכזיה
1 חיישן נזילת מים
(לשם התראה על קו עליון, יש צורך בחיישן נוסף. מיותר לדעתי במקרה שלנו). מי שרוצה התראת ישראל מתייבשת גם בסלולרי שלו, צריך להוסיף גם...
1 סלולרי (למעשה חובה, עם אפליקציה תואמת חינמית).

בטעות, או שלא, לי היו בבית את כל החומרים הדרושים. המרכזייה (קטנה עם תאורה וסאונד, מחוברת לשקע בכל מיקום שבוחרים) עובדת אצלי עם מוצרים שונים, ביניהם חיישני עשן, גז, תזוזה ועוד. אבל חיישני הנזילות הקיימים, עסוקים אצלי בשמירה על אזורים שונים בבית. אז הזמנתי אחד נוסף. חיישן הנזילות ממש קטן, יפה וזול (עובד על סוללת כפתור). אה, צריך גם:
2 כבלים קצרים
אמנם כל כבל פשוט מתאים, אבל אני הזמנתי אחד מיוחד (עם משקולת בקצה שנכנס למים). כן. מאיביי. וכן. גם הוא לא הגיע. הוא כנראה גם לא יגיע. לא עבר בטיחות משהו. אז בינתיים, לצורך הניסוי, השתמשתי במה שמצאתי בבית. החיישן אגב, הוזמן מאלי אקספרס ולהפתעתי הגיע גם הגיע אקספרס.

זהו. אז עכשיו יש התראה על מפלס נמוך. קצת לפני שהמים במיכל נגמרים. התראות בתאורה ובצליל והתראה גם לסלולרי.

בתמונות ובסרטון תוכלו לראות ולשמוע
(אגב, בתמונות זהו מיכל מים חדש שלליט הוציאו לדגמים 41 ו-42. אחלה שדרוג בפני עצמו אם כי לא זול. לא הייתי מחליפה אם לא הייתי בחל"ת ועסוקה בניסויים):

החיישן של שיאומי/אקארה (מלפנים):
58d8a7cc-9a14-4ff1-83c6-de03d2cdbada.jpg

בצדו האחורי של החיישן 2 ברגים (הם למעשה אלה שסוגרים מעגל, באמצעות המים, לצורך ההתראה), אליהם חיברתי את הכבלים (במקרה זה כבל אודיו. זה מה שמצאתי בבית וניתן היה להקריב. עד שיגלו פה שהרמקול הפסיק לעבוד). בדרך כלל החיישן עובד ככה כמו שהוא, בלי כבלים, אבל גם עניין חיבור הכבלים הוא תכנון של שיאומי - מופיע בהדרכה של שיאומי בדיוק לצרכים כמו שלנו.
acd3005c-eebb-4f43-94ea-0a9483437261.jpg
73384855-c31f-447b-ae8d-880176028da3.jpg
המשך>
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
נערך לאחרונה על ידי דור_א ב 01/12/2020 11:50, נערך 2 פעמים בסך הכל.
! Coffee - You can sleep when you're dead

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: התראה על גובה מים במיכל (במכונות ללא חיישן מובנה)

נושא שלא נקרא #2 

המיכל בלי ועם מים כשהכבל בתוכו. תפוס למעלה עם אזיקון רב פעמי, כך שניתן לכוון בקלות את שלב ההתראה.
fdcacdf5-27c4-4f6a-b370-33d3bd3f17a2.jpg
93b7b39e-42a0-40e7-ae95-6476c903af8d.jpg
ff75eee4-93bf-4a45-bd13-c2e24206fbda.jpg
המשך>
נערך לאחרונה על ידי דור_א ב 01/12/2020 11:49, נערך פעם 1 בסך הכל.

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

זהו למעשה.
כאמור, חיישן קטן שמחובר אליו כבל פשוט, פלוס מרכזייה איפשהו, עושים את העבודה.
את קצה הכבל מכניסים למיכל עד לגובה שבו רוצים לקבל את ההתראה, את החיישן עצמו יש מגוון מיקומים שניתן להניח ליד או על המכונה. אני הנחתי, כפי שרואים בתמונה, על מכסה מיכל המים, אבל הוא עתיד לעבור משם ולהיות מודבק עם מגנט איפשהו בצד המכונה. אם וכאשר המגנט יגיע מאיביי...
0f405fd8-6b4c-4d40-adca-aeae2a99b449.jpg

ולסיום, סרטון הניסוי (רמקול):

למי שזקוק להסבר - מה שרואים זה את קצה הכבל יוצא מן המים שבתוך המיכל (מדמה את ירידת גובה המים לגובה ההתראה). אחרי 10 שניות, התראה מהמרכזייה (גם בסלולרי).
נערך לאחרונה על ידי דור_א ב 17/12/2020 21:09, נערך פעם 1 בסך הכל.

danielby
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

נראה מעולה.
השאלה אם כבר הגעת להתראת גובה מים נמוך, אולי כבר לבדוק מילוי אוטומטי למיכל המים, אולי כה שלא עובד עם מצוף.
ד"א חוץ מהמרכזיה וחיישן הנזילות מה עוד צריך? הסכרת משהו לגבי כבלים עם משקולות שלא ככ איך זה אמור להראות.

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

בהחלט, בדרך כלל כשכבר יש התראה על גובה מים נמוך, זה מגיע במקום עם התראה, או יחד עם התראה, גם עם הפעלת משאבה למילוי מים אוטומטי.
במקרה כזה, גם צריך את החיישן לגובה מים מקסימלי...

לגבי סוג הכבלים, זה ממש לא משנה מבחינת ההפעלה, אבל כדי שיעבוד לאורך זמן, וגם לא יפגע באיכות המים, מומלץ כבל שהותאם לכך. יש כל מיני סוגים בעלות אפסית.

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

שלב ב' בניסוי.
רוצים להשתתף בניסוי? רוצים להשתתף בניסוי?

זוכרים? כשחיפשתי פתרון להתראת גובה מים במיכל, כתבתי ש"מה שמשך את עיני, הוא מכשיר מתוצרת סין, שלא מצאתי כל יצרן אחר שמייצר אותו, או כל מכשיר אחר שדומה לו, זול מאוד (20 עד 30 ש"ח) ועובד על סוללות כפתור: מצד אחד צג קטן עם שתי נורות וזמזם (ניתן למשל להדביקו עם מגנט על המכונה) ומצד שני זוג חיישנים קטנים לגובה המים (גבוה/נמוך), בין החיישנים לצג כבל (נראה כמו של אוזניות). הוא פשוט יכול להיות הפתרון המושלם. הזמנתי אחד. מזמן. מאיביי. הוא יגיע אם ירצה העטלף, אם לא השנה אז בשנה הבאה. הוא אמור להיות שלב ב' בניסוי."

אז הגיע לפני סוף השנה, כפי שתוכלו להתרשם גם מהסרטון שלו בפעולה:

השאלה לגבי המוצר הזה, היא האמינות שלו.
כמה זמן יחזיק מעמד.
השיאומי כבר עובד ונותן התראות כמו שעון.
השארתי את השיאומי במיכל והוספתי את זה.
אקפוץ לפה לעדכן אחרי תקופת מה.

benk
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אפשר לשאול מדוע לא מצוף? אצלי מותקן כבר כמה שנים ללא בעיות

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

לא משהו מיוחד. בעיקר מקום. לא רציתי להכניס עוד משהו למיכל.

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

אז הגיע גם המגנט והכל יושב במקום בצורה מסודרת.

ducklingduck951
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #10 

בעקבות הפוסט שלך הזמנתי גם מוצר דומה למטרה הפוכה - לוודא שאנחנו לא ממלאים יותר מידי מים במיכל (הוא מוסתר בתוך המכונה, אז אנחנו ממלאים עם משפך, ולא תמים רואים כמה מילאנו).

תודה על הרעיון המקורי, והעדכונים בנושא :)

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

שמחה לשמוע.
אשמח לשמוע גם מה בחרת.
יש מגוון רחב של אפשרויות.
אם נגעת בנקודת המילוי, במקרה שלי, רק הBOYU נותן התראה על מיכל מלא.
המינוס הוא שאם הגעת לציפצוף שלו, הוא לא יפסיק לצפצף עד שתרוקן קצת בחזרה (לא בעיה כמובן - להזרים טיפת מים מהמכונה) ואז הציפצוף מפסיק אוטומטית.
לגבי הXiaomi, כאמור ויתרתי על חיישן עליון והסתפקתי בהתראה על צורך במילוי מים בלבד - התראה בצליל קצר ונורת לד נדלקת קבוע. עם מילוי המים, הלד כבה אוטומטית.

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

מסקנות ראשוניות לעניין התראה כשהמים עומדים להסתיים במיכל:
רמז: מאכזבות משהו, אך לא לחלוטין.

שלא כמו שנראה בסרטונים בניסוי הראשוני שצילמתי, הרי שבחיים עצמם, ההתראה משני המכשירים מתקבלת באיחור.
מתברר שלאחר שהחיישנים שקועים במים למשך זמן ארוך, לוקח זמן עד שהם מתייבשים ורק אז מתקבלת ההתראה (לזה התכוונתי כשאמרתי שסביר שמצוף יעשה עבודה אמינה יותר).

נתחיל מהBOYU:
ההתראה מהBOYU שדווקא יועד לתפקידו זה, מתקבלת אחרי הרבה מאוד, הרבה מידי זמן.
בנוסף, אחד מצידי החיישן כבר הספיק להעלות מעט קורוזיה.
מכיוון שההתראה ממנו הינה ציפצוף מעצבן ללא הפסקה ובנוסף מכיוון שההתראה מגיעה כאמור באיחור - פעם צפצף לי כל היום כשלא הייתי בבית ופעם צפצף לי ב4 לפנות בוקר.
לפיכך, הBOYU כבר לא במיכל.
אולי בעתיד אבחן את החלפת החיישן שלו ופירוק הזמזם שלו.

הXiaomi לעומתו עושה את העבודה.
אמנם גם לו לוקח זמן להתייבש, אך זמן סביר.
החלפתי מספר כבלים עד שמצאתי מתאימים ושוב הזמנתי מאיביי כבל ייעודי שאולי יפתור לחלוטין את עניין האיחור בהתראה.
SmartSelect_20210116-184801_Chrome.jpg
בנוסף, כידוע ההתראה ממנו רגועה במיוחד - נורת לד שנדלקת עד למילוי מים, או אז היא נסגרת וכמובן התראה בסלולרי).

מעשית עד כה, פעם אחת אכן לא שמתי לב שסיימתי את המים, ניקיתי ועזבתי את המכונה ואחרי כמה דקות התקבלה ההתראה מהXiaomi, מה שמנע ממני את אי הנוחות בבוקר שלמחרת.
בפעם אחרת ההתראה התקבלה בעודני מנקה את המכונה, כך שהיה בזמן מושלם.

ILC20221
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #13 

מרתק,
ראיתי כמה הצעות לשילוב של ארדואינו וסנסור מבוסס קול שאפשר לארגן. ממקמים אותו מעל החור במיכל כדי שיהיה לו קו נטול הפרעות למים וניתן לתכנת את המרחק מהמים שבו הוא נותן התראה.
אני לגמרי לא בעולם התכנותים אבל למיטב הבנתי זה בר ביצוע עם קצת עזרה מגוגל וממה שאני רואה את לגמרי שם.

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

לא מבינה כלום בחשמל.
בגלל זה חיפשתי מוצר סוללות מוכן והתאכזבתי מהBOYU.
התאכזבתי מילה גדולה מידי, כי זה היה די צפוי.
מי שמבין טיפה בחשמל יכול לשכלל אותו לרמת עבודה טובה ובקלות.
יש אמנם מוצרים דומים אבל שעובדים על חשמל (ואני כאמור ולא רציתי חשמל).
יתכן שעם החלפת חיישן הBOYU יעבוד טוב יותר.
אם יתפתחו צרות עם הXiaomi, אולי עוד אחזור לחפש איפה איפסנתי אותו.

בכל מקרה כרגע נטשתי אותו לטובת הXiaomi שעושה את העבודה, ממש לא תופס מקום - לא במיכל ולא מחוצה לו, העיגול החיצוני קטן עדין יפה ויושב עם מגנט בצד המכונה וההתראה עדינה ומתאימה.

אפשרות קצת שונה כדי לראות היטב את קו המים במיכל, אפשרות שחשבתי עליה בדיעבד, והזכרתי אותה כבר כאן:
האופציה להכניס נורת לד לתא של מיכל המים.
קל לבצע שהנורה תדלק כאשר המכונה מופעלת. תיווצר תאורה יפה, זוהרת, מכוון התא, תאורה שגם תאפשר לראות בקלות את קו המים.

דור_א (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

בפוסט הראשי (וגם פה באחרון), הזכרתי את אופציית הלד...
30/11/2020 22:09  
דור_א כתב:
אגב, אם רק לראות את קו המים מספיק לכם והמיכל שלכם שקוף, נורת לד דולקת בתוך התא של המיכל, פשוט עושה פלאים - מאירה באור זוהר את הפתח שדרכו ניתן לראות את קו המים והוא נראה למרחקים.
...
אז ככה זה נראה (תאורה בפס/פתח מלפנים ובפס/פתח מהצד).
עשיתי כך שהלד הפנימי נדלק אוטומטית עם התאורה שמעל המכונה, או כאשר עומדים להסתיים המים במיכל (בנוסף ללד החיצוני שמיועד להתראה הזו).

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”