מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HTמערכת mesh עם חייגן pppoe שיחזיק חיבור ג׳יגה - יש דבר כזה?


   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
Adir207
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Jul 16, 2018
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 76

 #1  נשלח: ב' 10/06/2019 8:52
מערכת mesh עם חייגן pppoe שיחזיק חיבור ג׳יגה - יש דבר כזה?

עברתי לסלקום פייבר, ואהבתי את הרעיון של ה-mesh.
העניין הוא שלהבנתי בדרך כלל כראוטר יחידות ה-mesh לא מצטיינות, בטח בחיבור pppoe.
יש איזו מערכת mesh שהראוטר בה יסחוב מהירויות כאלה עם חייגן?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
mescaline (עדן שחף)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 27, 2018
הבעות תודה: 105
מספר הודעות: 1453

 #2  נשלח: ב' 10/06/2019 10:07

לא אין
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 29, 2005
הבעות תודה: 424
מספר הודעות: 4308

 #3  נשלח: ב' 10/06/2019 10:14

לדעתי Unifi USG עם יחידות Mesh אם אתה צריך Mesh אלחוטי או יחידות UAP אם אתה מחבר את ה- Mesh קווית יחזיקו ג'יגה עם חייגן.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 604
מספר הודעות: 2750

 #4  נשלח: ב' 10/06/2019 10:24
Re: מערכת mesh עם חייגן pppoe שיחזיק חיבור ג׳יגה - יש דבר כזה?

Adir207
·

בתיאוריה אין שום בעיה שמערכת mesh תתמוך במהיריות "כאלה" גם בחייגן pppoe. זה הכל תלוי בחומרה/קושחה של המוצר הספציפי. צריך לחפש ביצועי pppoe של המוצר שאתה רוצה ולבדוק האם המהירות שהוא תומך מספקת אותך. אפילו משהו כמו google wifi למיטב הבנתי תומך ב-pppoe של כ-600 מגה (אם אני זוכר נכון; גם אין לי ניסיון אישי קראתי את זה במקום כלשהו) שלרב האנשים והשימושים זה די והותר.

השאלה גם איזה חלק "רעיון של ה-mesh" אהבת? אם זה את הפשוטות של הקונפיגורציה ללא אופציות קונפיגורציה מתקדמות אז תצטרך לחפש מוצר mesh עם קצבי pppoe גבוהים ולהסתפק בהכי טוב שאתה מוצא.

אם אתה בכלל מדבר על הנושא של roaming אז זה בכלל לא קשור ל-mesh ואין בעיה לקחת ציוד אחר, לדוגמא כמו מה שהמליצו לעיל. ראה גם:
https://www.hometheater.co.il/vp2958766#2958766
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Adir207
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Jul 16, 2018
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 76

 #5  נשלח: ב' 10/06/2019 10:39

תודה על התגובות.
אני מתעניין ב-mesh כי אני מחפש פתרון roaming (שימוש ב-WiFi calling בסלולר) וגם נושא הנוחות - mesh הוא כמעט פלאג אנד פליי, אבל אם אתם מייעצים לי פתרון אחר (כמו להישאר עם הראוטר של סלקום ולחבר לו AP מתאימים) אשמח להחכים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 604
מספר הודעות: 2750

 #6  נשלח: ב' 10/06/2019 11:22

Adir207
·

באופן כללי אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. לדוגמא באופן אינהרנטי אי אפשר לקבל תכונות מתקדמות בציוד רשת בעל קונפיגורציה מפושטת (מה שאתה כנראה מתכוון אליו כשאתה אומר "פלאג אנד פליי"). בנושא הספציפי של ה-pppoe זה לא באמת מגבלה "אינהרנטית" ומאד יתכן שיש או יהיה בעתיד ציוד mesh שיתמוך בחיבור pppoe בקצבים של גיגה מלא (לדעתי כבר היום אפשר למצוא ציוד שיתמוך לפחות במאות מגה).

קשה לתת לך המלצות ספציפיות כי לא ברור לאיזה כיוון אתה מכוון. ציוד שתומך ב-roaming יש מכל הסוגים: ממערכות mesh "מפושטות", דרך ראוטרים של asus שתומכים ב-aiMesh ופתרונות דומים ועד APs יותר "מקצועיים" או התקנת קושחות צד שלישי על ראוטרים מתאימים.

מעצם זה שאתה שואל כאן בפורום וכותב דברים כמו "אשמח להחכים", אתה כנראה לא באמת מחפש ציוד כמה שיותר פשוט. אפילו ציוד מתקדם כמו edgerouter, לקונפיגורציה ראשונית בסיסית הוא די "פלאג אנד פליי": מחברים ומריצים wizard מאד פשוט והכל עובד מצויין (ההבדל העיקרי ממערכת mesh, למיטב הבנתי, הוא שצריך לחבר מחשב בחיבור קווי ישירות ל-edgerouter בעוד שמערכת mesh מקנפגים דרך אפליקציה בטלפון או משהו "מצועצע" אחר). הגדרות בסיסיות יש בצורה נוחה בממשק web שלו (או בצורה נוחה דרך ה-CLI אבל להרבה אנשים יש בעיות חרדה ממשקי CLI). ובשביל הגדרות מתקדמות יש אפשרות נוחה לקנפג דרך ה-CLI (הגדרות שבין כה וכה לא תמצא, לפחות לא במערכת mesh).

כיוון אחר לגמרי, זה לדוגמא להשתמש בראוטר של סלקום ולחבר לו מערכת mesh בתצורה של double NAT (שוב באופן "אינהרנטי" אין בעיה שמערכת mesh תעבוד בתצורה של bridge והראוטר של סלקום יהיה הראוטר הראשי היחיד אבל ממה שאני מכיר מערכות mesh לא מספקות אופציה כזו - אשמח לשמוע אם אתה מוצא אחת שכן). בצורה כזאת המערכת mesh מקבלת חיבור DHCP רגיל והחייגן pppoe נמצא בציוד של הפסק. ראה עוד פרטים:
https://www.hometheater.co.il/vp2956974#2956974
https://www.hometheater.co.il/vp2892444#2892444
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Adir207
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Jul 16, 2018
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 76

 #7  נשלח: ב' 10/06/2019 11:39

eran405
המון תודה על הפירוט. יצא לי להכיר את הציוד של Ubiquiti אבל הוא די יקר וקצת overkill לטעמי.
לעומת זאת הרעיון שנתת לי לגבי שימוש בראוטר של הספק כראוטר ראשי וחיבור mesh בתצורת bridge נשמע רעיון טוב.
אחפש אחר ציוד שתומך במצב זה ואעדכן.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 29, 2005
הבעות תודה: 424
מספר הודעות: 4308

 #8  נשלח: ב' 10/06/2019 11:53

נקודות גישה UAP-AC-LITE עולות כ- 450 ש"ח ליחידה למיטב זכרוני.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 604
מספר הודעות: 2750

 #9  נשלח: ב' 10/06/2019 12:06

Adir207
·

א. "חיבור mesh בתצורת bridge נשמע רעיון טוב"
גם לי זה נשמע כמו רעיון טוב הבעיה שזה סותר את הרעיון של ה-mesh שהכל יהיה הכי פשוט שרק אפשר (הסיבה שמראש אתה רוצה מערכת mesh?). אשמח לשמוע אם אתה מוצא פתרון mesh ביתי שתומך בתצורה כזו.

ב. איזה ציוד mesh סביר הרבה יותר זול מהציוד של Ubiquiti? לדוגמא המחיר של UAP AC Lite לעומת Deco M5 די דומה, כאשר כמובן אין מה להשוות בכלל את האיכות והאופציות שלהם. למען הדיוק במקרה של ה-UAP צריך גם להוסיף ראוטר בנפרד, כמו לדוגמא ER-X אבל ברגע שמסתכלים על המחיר של מערכת עם כמה יחידות ההפרש במחיר יחסית זניח, במיוחד אם מתחשבים באיכות הציוד.

כמובן אפשר להשיג ציוד כזה יותר זול מחו"ל או חניות כמו senetic.

ג. לגבי הנושא של עד כמה זה "overkill", זה כבר משהו שמאד תלוי במשתמש. אפילו אם זה כן "overkill" (לצרכים שלך היום), מה החיסרון בזה אם המחיר לא באמת יותר גבוה?

לדעתי החיסרון העיקרי, הוא למשתמש בעל צרכים בסיסיים שבכלל לא רוצה להבין ברשתות (וכנראה אף פעם לא יגיע לפורום כאן). למשתמש כזה הסיבוך הנוסף בקונפיגורציה במיוחד בהשוואה להשימוש בציוד של הספק בלבד וקבלת שירות מלא ממנו, יכול להיות משמעותי.

במקרה שלך אתה גם רוצה חיבור pppoe במהירות מלאה. הפתרון ה"פשוט" של מערכת mesh מאחורי הציוד של הספק הוא גם די מסובך ודורש double NAT שיש לו הרבה חסרונות במיוחד מבחינת סיבוך הקונפיגורציה ודורש הבנה מסויימת ברשתות בשביל להבין איך לעבוד איתו ללא בעיות. באופן יותר כללי האופציות היותר פשוטות, די פשוטות לקונפיגורציה גם בציוד מתקדם (לדוגמא הגדרת חייגן, שמירת כתובות ופתיחת פורטים). האופציות היותר מתקדמות - שאין בכלל בציוד פשוט - בין כה וכה עיקר הקושי בלקנפג אותם זה להבין את הנושא ולהגדיר לעצמך בדיוק מה אתה רוצה (ולא הצד הטכני של איך להכניס את ההגדרות האילו למכשיר זה או אחר).

אם בעתיד תרצה לדוגמא להתחבר עם VPN לרשת הביתית שלך או לעשות רשת לאורחים שמופרדת מהרשת הראשית (ו/או רשת מצלמות ו/או רשת IoT מפורדות) ואופציות מתקדמות אחרות כבר לא תרגיש שזה overkill. למען השלמות אציין גם את הנושא של QoS שחשוב בחיבורי "מאותגרי upload" והרבה פעמים בעייתי בציוד יותר "פשוט". במקרה של חיבור של סיב כרגיל לא צריך QoS וגם QoS בקצבים כאלה דורש חומרה חזקה יחסית שעולה לא מעט כסף.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Adir207
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Jul 16, 2018
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 76

 #10  נשלח: ב' 10/06/2019 12:24

הצצתי קצת במחירים של הציוד של UBIQUITI, המחירים די גבוהים - אצטרך לרכוש ראוטר+3 יחידות AP לכיסוי הבית, מה שהופך לעלות של כ-1800 ש"ח פלוס מינוס.
לפי האתר של TP-LINK ציוד ה-DECO שלהם תומך ב-AP:
https://www.tp-link.com/il/support/faq/1842/?utm_m...

מצאתי מחירים של סביבות ה-1200 ש"ח ל-DECO M5 וסביבות ה-1500 ל-DECO M9.
עדיין מנסה להבין את ההבדל ביניהם.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 604
מספר הודעות: 2750

 #11  נשלח: ב' 10/06/2019 13:00

Adir207
·

אם אתה משווה ציוד של Ubiquiti לאופציה של שימוש ב-deco במצב AP בלבד (ושימוש בראוטר של הספק כראוטר הראשי), אז תשווה תפוחים לתפוחים (שימוש בראוטר של הספק ללא ראוטר פרטי):
3 יחידות של UAP AC Lite (אצל senetic) עולות 1172 ש"ח, קצת יותר זול מהאופציה היותר זולה של ה-deco.

בנוסף, ה-Deco ציוד עם איכות בינונית שיש עליו דעות מעורבות תלוי בשימוש ובמשתמש. לדוגמא כל הנושא של חיבור קווי בין היחידות, שכרגיל האופציה היותר מומלצת, יכול להיות בעייתי:
https://www.hometheater.co.il/vt299557.html

בנוסף, יש מגבלה "אינהרנטית" שברגע שאתה משתמש ב-mesh או APs עם הראוטר של הספק אתה תלוי ביכולות של הציוד שלהם ובאבטחה של הציוד שלהם (דבר שלא הכי מומלץ). לדוגמא במאמר שהבאת לעיל על ה-deco כתוב במפורש (באדום מזעזע):
ציטוט:
In AP mode, since all the clients are managed by the root router, some advanced features will not be available in the Deco app, including Antivirus, Parental Controls, Port Forwarding, Address Reservation, TP-Link DDNS, etc.


על אף כל האמור לעיל, יכול להיות שדווקא ציוד כמו ה-deco או מערכת mesh אחרת (שכנראה תהיה יקרה בצורה משמעותית) היא האופציה היותר מתאימה לך. רק חשוב להבין מה באמת היתרונות והחסרות של כל אופציה. מנקודת הראות שלי ה-deco זאת אופציה פחות איכותית, יותר מוגבלת ואם יותר סבירות לבעיות שלא תצליח לפתור (כמו לדוגמא הקישור שהבאתי לעיל), במחיר פחות או יותר אותו הדבר. אני לא מכיר מספיק את ה-deco להגיד עד כמה הקונפיגורציה שלו באמת כזו פשוטה יחסית לאופציות האחרות. לדעתי הקונפיגורציה של אופציות יותר מתקדמות כמו ה-UAP AC Lite (ו-USG או edgerouter) היא לא באמת כזו מסובכת למי שמוכן להשקיע מאמץ מינימלי בנושא.

למען השלמות אציין שגם אם מוסיפים ראוטר, לדוגמא ER-X (פלוס שלושת ה-UAP AC Lite), עדיין מגיעים רק ל-1400 ש"ח ואז אפשר להעיף את הציוד של ספק ולעבוד בנוחות וגמישות מלאה עם ציוד פרטי, חיבור pppoe במהירות מלאה, ותמיכה בכל אופציה שסביר שתרצה אי פעם ויותר. אם אתה רוצה, כנראה שאפשר לקחת ER-X-SPF ומתאם SPF מתאים ולהעיף את המתאם מדיה שלהם ולחבר את הסיב ישירות לראוטר.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber


  
    שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

  סיסמא:
 

  


 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht