מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HTפתרון ספציפי למשתמשים קלילים בפרטנר פייבר


   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
littleariel
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Nov 24, 2012
מספר הודעות: 12

 #1  נשלח: ד' 16/09/2020 7:08
פתרון ספציפי למשתמשים קלילים בפרטנר פייבר

שלום לכולם.

רציתי לבקש תשובות ספציפיות על נתב פרטי מתאים לשם מעבר לפרטנר פייבר, לאחר חיפוש ופשפוש שעשיתי בפורום, בשרשורים רלוונטיים וכו', בלי למצוא ממש תשובות שרלוונטיות למצב המסוים אצלנו. גם כי המידע בפורום יכול מעט לבלבל - בהתחשב בהנחה המובנית שלרוב הכותבים בפורום יהיו צרכים וסטנדרטים גבוהים פי כמה מאלה שיש לנו. כשאלו שלכם באמת יותר יצדיקו את השמירה על האיכות והיד על הדופק, עם בדיקות מהירות קבועות ועוד. כמו שיפורט בהמשך, הצרכים שלנו, ובעיקר מה שאיכשהו חיינו איתו שנים, נראים כפחותים מהשימוש והרמה של משפחה ממוצעת עם חיבור לאינטרנט (בעיקר בשנים האחרונות), עוד לפני שמשווים לצרכים של משתמשים מתקדמים ומומחים. ואז כשמדברים פעמים רבות על האיכויות הנמוכות של רוב הנתבים שמוצעים כאן בשימוש ביתי ("איכות סינית זולה" וכד'), אולי בשבילנו זה לא יהיה רלוונטי...? ובכל מקרה, להבהרה - לכותבת ידע הדיוטי בסיסי בלבד.

ולפרטים. לא מדובר בתקציב גבוה לנתב, אלא דיי בסיסי. כן תהיה סיבה אחת לשקול להגדיל, אולי עבור השקעה לטווח דיי ארוך (על כך בהמשך). הבית הוא דירה של כ-88 מ"ר. ההעדפה היא שהנתב יהיה בממ"ד מטעמי בטיחות, כמו שהיה עד עכשיו. בשנים האחרונות היינו תחת השוק הסיטונאי, דרך אקספון (ותמיד עד היום, בתשתית בזק). אגב, מעבר כזה לפייבר בכלל יהיה וואחד שדרוג עבורנו, אחרי כבר כמעט איזה עשור עם אותו מודם/נתב עתיק של בזק (Dlink), שמציע מהירות של עד 15Mb. בשנים האחרונות הוא נמצא כאמור בממ"ד, למרות הביצועים המקרטעים, שהמיקום הזה תורם להם. הכיסוי בקצה השני של הדירה לא קיים, ויש הרבה ניתוקים וכו', בטח בגלל כמה מהתנאים שצוינו יחדיו. אבל הסתדרנו פחות או יותר עם הצרכים שלנו, במיוחד בשילוב של חבילות מספקות באינטרנט הסלולרי למי שצריך. רצינו שדרוג, אבל דחינו, בגלל הרצון לעשות את זה כבר עם נתב משלנו. וזאת עקב המחירים, שבד"כ נראים משתלמים יותר בציוד פרטי מול המקביל לו ששוכרים או קונים אצל חברות התקשורת. וגם לא פחות - בשביל גמישות לעבור חברות וספקים לפי הצורך.

אגב נציג המכירות של פרטנר טען שבגלל העניין עם הנתב בממ"ד, בכל מקרה נצטרך מגדילי טווח או משהו בסגנון. וכמובן הציע הצעה של אופציה כזו, בצורת "טכנולוגיה מקבילה" (מה שזה לא אומר) לטכנולוגית MESH. והמחיר של 'מגדיל/י הטווח' או מה שזה לא יהיה, קרוב מדי למחיר (הגבוה) של הנתב שלהם. ועוד כביכול אחרי הנחה על 'מגדילי הטווח' של 360 ₪ סה"כ, שכמובן יוצרת כדאיות להישאר בפרטנר ל-36 חודשים לשם מימושה. אז הפיתרון המשולב שפרטנר מציעים יוצא בפועל כמו לשלם כמעט פעמיים על הנתב שלהם.

בכל מקרה, השימוש באינטרנט הביתי אצלנו הוא, בגדול: שישה התקנים קבועים (מאוד נדיר, אם קיים, שימוש בו-זמנית בכולם). מחשב נייד אחד – לעבודה קלילה (ללא תוכנות כבדות), גלישה, סטרימינג וכדו'; שלושה טלפונים חכמים; טאבלט; וטלוויזיית יס עם ממיר VOD אחד (בחיבור קווי, ההתקן היחיד שמחובר בצורה קווית). אגב, יכול להיות שנעבור בקרוב לממיר האנדרואיד של יס, לא בטוח (אני מניחה שגם נוכל לחבר בצורה קווית לאינטרנט? הכבל כבר ישנו). ללא שום גיימינג, וכמעט אף פעם הורדות קבצים. אפשר להגיד שאופן הניצול המקסימלי של רוחב הפס – שצפוי להיקרות פה ושם – יהיה משהו כמו סטרימינג בו זמני של ה-VOD של yes דרך החיבור הקווי, וסטרימינג אלחוטי של נטפליקס/יו טיוב (או וידאו בסגנון דומה באפליקציות אחרות) בשלושה מהמכשירים הניידים (מחשב/סמארטפונים/טאבלט).

לאור כל האמור לעיל, הכוונה היא גם להתחיל מהחבילה המינימלית שיש כרגע בפייבר, ולראות אם זה יספיק.


השאלות
1. אז איזה נתב נחמד יהיה מתאים והולם לכל זה? גם לפי השימוש, וגם עניין המיקום בממ"ד. בתקציב דיי בסיסי כאמור. נציג פרטנר טען שבשביל תאימות לרשת הפייבר שלהם הנתב הפרטי שארכוש צריך להיות עם מהירות של עד 1000 Mb ובתקן AC, אבל את התנאי התאימות הבסיסיים הללו אתם בטח כבר יודעים. הוא כן אמר שהם יספקו במקרה כזה את המתאם הזה שצריך בשביל הנתב. הנתבים היותר סבירים של החברות הנפוצות בארץ, שכאמור הבנתי שלא כ"כ נחשבים כאן כמוצרים איכותיים, בלשון המעטה – יוכלו דווקא להיות ראויים ואף דיי מומלצים במצב שלנו? או שהאיכות המדוברת שלהם עדיין רלוונטית לכאן, ותהיה מורגשת בשימוש כמו שתיארתי. למשל פשוט מבחינת תוחלת חיים טובה של הנתב, וכד'.

אם מסתכלים בזאפ, למשל (איפה עוד אפשר להתחיל למיין/לסנן כשאתה לא מבין בזה?), כמובן שמה שקופץ קודם כל כאופציה להדיוטים זה ה- TP-Link Archer VR600, בגלל דירוג הגולשים שיש עליו. אבל אני מודעת לכך שזה לא אומר הרבה. ואין לי מושג לגבי הנתבים היקרים יותר שם הלא מדורגים (וגם אין בזאפ מגוון גדול כשעושים חיתוך להתאמה עם תקן AC).

1. ב. כל הנתבים ש(לפחות) עומדים בתנאים שציין הנציג מפרטנר (תקן AC וכו'), אמורים להתאים לרשתות הסייבר האחרות (מן הסתם בליווי של המתאמים הספציפיים שלהם), נכון?

2. לפרטנר סייבר, בגדול, צריך רק נתב? לא מודם? הנציג לא ממש נכנס לזה. אבל אם ארצה להשאיר את האופציה להתחבר לבזק בטכנולוגיה הנוכחית שלהם*, זה אכן יצטרך להיות מודם+נתב, כן (שהוא במקרה מאפיין של ה VR600 לפי מה שראיתי)?
*לא יודעת למה, ליתר ביטחון, אני יודעת...? אולי זה צורך מיותר.

3.בכלל, בהתחשב בתנאים ובצרכים שלנו, האם נכון מה שהנציג שלהם טען? שעקב התנאים שציינתי – מיקום הנתב בממ"ד - מומלץ להוסיף איזו טכנולוגיה מגדילת טווח לכיסוי אלחוטי של כל הדירה? אאל"ט קראתי באיזו הודעה כאן בפורום שלאו דווקא. שנתב הולם יתאים. אבל אם צדק, איך מומלץ להכניס את זה לשיקולים? יש בכלל פיתרון משולב של נתב וטכנולוגיה כזו, שהוא גם לא רע, וגם בתקציב צנוע יחסית?

4. אני מאמינה הרי שהצרכים שתיארתי נחשבים דיי קלילים לפי סטנדרט ממוצע. אך לאיזה טווח זמן - שנות שימוש - אפשר לצפות מפיתרון בתקציב דיי מוגבל? ברור שפחות לטווח הרחוק. אבל גם כשכמות השימוש אצלנו לא צפויה לגדול/להשתנות משמעותית בשנים הקרובות? כמה שאפשר לצפות בטכנולוגיה (אולי ה- IOT יהפכו להיות יותר בתמונה? )... וכאמור בשביל השקעה לכמה שנים כן יש פתיחות מסוימת להגדלה של התקציב.

המון המון תודה לכל עזרה ומענה אפשריים בנושא!

בברכה

דליה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
erire70 (אדי רפאלוב)
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 05, 2017
הבעות תודה: 21
מספר הודעות: 88

 #2  נשלח: ד' 16/09/2020 10:25

הפתרון המומלץ עבורכם לדעתי הוא נתב תומך mesh.
יש פתרונות כאלו החל מכ 50$ ליחידה, ולפעמים קצת פחות במבצעים.
אפשר להתחיל מיחידה אחת ולהוסיף עוד בהמשך אם יש צורך.
שימו לב ש mesh הוא טכנולוגיה ולא תקן סטנדרטי, כך שכנראה שאת היחידות הנוספות תצטרכו לקנות מאותו היצרן ולפעמים גם מאותו הדגם.
דוגמה לראוטר כזה:
https://ali.ski/V2D8n
(1) הבעות תודה: littleariel
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
ht-friend
ht-friend


הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005
הבעות תודה: 4153
מספר הודעות: 39180

 #3  נשלח: ד' 23/09/2020 21:02

המלצה על דגם דומה שהרבה חברים מהקהילה שקנו:
HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6 Pro - דגם מצויין עם 4 מגברים ל- Wi-Fi, מעבד עם 4 ו- NFC.
HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6 - דגם גם טוב, אך עם 2 מגברים ל- Wi-Fi ומעבד עם 2 ליבות.
השרשור הרישמי: נתב HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6


נערך בפעם אחרונה על-ידי ziv_r בתאריך ד' 23/09/2020 22:47, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sigamore
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2006

מיקום: מודיעין
הבעות תודה: 565
מספר הודעות: 4405

 #4  נשלח: ד' 23/09/2020 22:41
Re: פתרון ספציפי למשתמשים קלילים בפרטנר פייבר

littleariel
ראשית מברוק על השידרוג הקרב ...לעולם לא תרצו להביט לאחור
כמה שאלות ברשותך -- מסגרת תקציב ? (פלוס / מינוס).. ועוד - יש דרך להשחיל כבלים (נאמר בין הממ״ד ו/או הסלון) לארון תקשורת קיים בדירה ?
בתזמון מעניין קרה שאחי (פלוס 15 מטר מינוס ממ"ד ) עמד בפני דילמה דומה לפני מס׳ שבועות.
המלצתי הייתה 2-3 יחידות Mesh פשוטות שנותנות כיסוי אלחוטי הגון ובמקביל מייתרות נתב ״סטנדרטי״.
ובכן הברנש שופע מעלות כרימון אבל רזי התקשורת לא ברשימה ... ובכל זאת אחרי 10 דקות העסק עבד מלא מלא !
כבוד
בעיקרון טכנאי פרטנר משחיל את הסיב לכל חדר בבית לפי בחירתכם (חדר אחד, כן ?) לכן אפשר אולי לבחון אופציות נוספות כמו מיקום הנקודה הראשית באיזור אחר בבית (חסל בעיות קליטה) ובמקביל השחלה של כבל לטובת נקודה קווית בממ״ד... סתם רעיון

_________________
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !
פרופיל | שלח הודעה | חפש
littleariel
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Nov 24, 2012
מספר הודעות: 12

 #5  נשלח: ד' 23/09/2020 23:25

erire70 כתב:
הפתרון המומלץ עבורכם לדעתי הוא נתב תומך mesh.
יש פתרונות כאלו החל מכ 50$ ליחידה, ולפעמים קצת פחות במבצעים.
אפשר להתחיל מיחידה אחת ולהוסיף עוד בהמשך אם יש צורך.
שימו לב ש mesh הוא טכנולוגיה ולא תקן סטנדרטי, כך שכנראה שאת היחידות הנוספות תצטרכו לקנות מאותו היצרן ולפעמים גם מאותו הדגם.
דוגמה לראוטר כזה:
https://www.aliexpress.com/item/4001133949549.html
·

הי, תודה רבה על המענה. בגלל כל העניינים, חגים וכו' (וכי לוקח לי זמן לנסח כאלה הודעות..) לקח לי זמן לחזור, אך מאוד הערכתי את העזרה שלך.

נראה שננסה את האופציה הזו, אז יש לי מספר שאלות following.

1. כשאתה כותב 'יחידות נוספות' בקשר לנתב mesh זה אומר פשוט עוד נתבים זהים לפי הצורך (או כמו שכתבת –"מאותו היצרן ולפעמים גם מאותו הדגם")? לפי הפירוט בדף המוצר נראה שזה המצב. ככה זה הולך עם נתב mesh? עם הידע המינימלי שהיה לי רק הכרתי טכנולוגיית mesh ככמה יחידות קטנות כאלה.

2. הדגם הזה הוא גם מומלץ בפני עצמו, מעבר לדוגמה? בתור מישהי שלא ידעה בכלל על "נתב mesh" לפני הפוסט שלך, לא יודעת איפה להתחיל לחפש דגמים מומלצים של זה. או שאם היית צריך ממש להמליץ על דגם כלשהו לצרכים ולתנאים שתיארתי, היית בוחר נתב אחר? גם יותר יקר בעד כמעט פי 2 זה טוב.

3. לנהל את הממשק של נתב שיומי זה לא בעיה? לפי התיאור בעמוד (שעברתי עליו בינתיים פעם אחת) נראה שלא, כי אאל"ט הממשק גם יהיה זמין באנגלית. פשוט, יש לי סמארטפון של שיומי, אבל זהו...

ואגב, נציג המכירות של פרטנר טען אז שיעזרו לנו בהתקנה ראשונית, גם עם נתב פרטי.

4. כמו השאלה בקשר לנתב עצמו. נתת קישור לעלי אקספרס רק לשם הדוגמה, או זו גם אפשרות משתלמת ומספיק אמינה לקנייה של נתב כזה? איכשהו עד היום עוד לא קנינו משם. כמה חשובה, או לא, נוחות של מימוש אחריות וכו', במיוחד למשתמשים מתחילים? לפי חיפוש מהיר, לא מוכרים את הנתבים של שיומי בארץ, נכון? עוד צריכה לבדוק אם ב-eBay יש אותם...

זהו בינתיים.

שוב המון תודה!!
דליה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
littleariel
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Nov 24, 2012
מספר הודעות: 12

 #6  נשלח: ד' 23/09/2020 23:42

אה, אפילו לא ראיתי את ההודעות החדשות כשפרסמתי את התגובה שלי.

תודה תודה!

הפתרון היחיד שהכרתי היה בתגובה הראשונה, אז התכוונו ללכת על הכיוון. אבל נעבור גם על הבאות ועל האופציות המוצעות שם ואז אשיב עליהן.

פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber


  
    שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

  סיסמא:
 

  


 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht